Droga ekspresowa S17: budowa kolejnego odcinka. GDDKiA wybrała wykonawcę
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wybrała na drodze przetargu, wykonawcę budowy kolejnego odcinka drogi ekspresowej S17.Wartość umowy wynosi ponad 400 mln złotych.
Zostanie wybudowana droga ekspresowa S17 na odcinku GDDKiA Dąbrowica-Lubartów. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wybrała wykonawcę inwestcji.
Droga ekspresowa S17 na tym odcinku będzie budowana przez hiszpańsko-polskie konsorcjum firm FCC Construccion (lider) i Erbud (partner). Spółki złożyły najkorzystniejszą propozycję przetargową na budowę odcinka Dąbrowica - Lubartów.
Droga ekspresowa S17 - postępowanie przetargowe
Był to drugi przetarg na budowę odcinka Dąbrowica-Lubartów. W drugim etapie postępowania przetargowego do GDDKiA wpłynęło 13 ofert, spośród których została odrzucona propozycja Dragados, gdyż jej treść nie odpowiadała specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Firmy, które wzięły udział w przetargu mają 10 dni na zakwestionowanie decyzji GDDKiA. Jeśli nie będzie sprzeciwu ze strony firm wykonawczych dokumentacja przetargowa trafi do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, po czym, zostanie podpisana umowa z wykonanwcą. Hiszpańsko-polskie konsorcjum budowę wyceniło na 490 616 364 mln złotych.
Droga ekspresowa S17 - roboty drogowe
Roboty drogowe w ramach przedsięwzięcia obejmą budowę odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej z trzema pasami ruchu, pomiędzy węzłami Dąbrowica (bez węzła) i Lubartów (wraz z węzłem), o długości 10,2 km. Ponadto, wybudowany zostanie łącznik w ciągu drogi krajowej nr 19 prowadzący od węzła Lubartów do granic administracyjnych Lublina.
W ramach realizacji zbudowana zostanie także sieć dróg dojazdowych, o łącznej długości 27,3 km, ekrany akustyczne o długości 13,6 km, siedemnaście obiektów inżynieryjnych (14 wiaduktów i trzy kładki dla pieszych) oraz osiem przejść dla zwierząt średnich i małych (samodzielnych i zespolonych z obiektami inżynierskimi lub przepustami).