Droga ekspresowa S17: budowa kolejnego odcinka. GDDKiA wybrała wykonawcę

2011-08-16 12:34
Przetargi budowlane: jest zlecenie, jest dobrze
Autor: www.sxc.hu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wybrała na drodze przetargu, wykonawcę budowy kolejnego odcinka drogi ekspresowej S17.Wartość umowy wynosi ponad 400 mln złotych.

Zostanie wybudowana droga ekspresowa S17 na odcinku GDDKiA Dąbrowica-Lubartów. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wybrała wykonawcę inwestcji.
Droga ekspresowa S17 na tym odcinku będzie budowana przez hiszpańsko-polskie konsorcjum firm FCC Construccion (lider) i Erbud (partner). Spółki złożyły najkorzystniejszą propozycję przetargową na budowę odcinka Dąbrowica - Lubartów.

Droga ekspresowa S17 - postępowanie przetargowe

Był to drugi przetarg na budowę odcinka Dąbrowica-Lubartów. W drugim etapie postępowania przetargowego do GDDKiA wpłynęło 13 ofert, spośród których została odrzucona propozycja Dragados, gdyż jej treść nie odpowiadała specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Firmy, które wzięły udział w przetargu mają 10 dni na zakwestionowanie decyzji GDDKiA. Jeśli nie będzie sprzeciwu ze strony firm wykonawczych dokumentacja przetargowa trafi do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, po czym, zostanie podpisana umowa z wykonanwcą. Hiszpańsko-polskie konsorcjum budowę wyceniło na 490 616 364 mln złotych.

Droga ekspresowa S17 - roboty drogowe

Roboty drogowe w ramach przedsięwzięcia obejmą budowę odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej z trzema pasami ruchu, pomiędzy węzłami Dąbrowica (bez węzła) i Lubartów (wraz z węzłem), o długości 10,2 km. Ponadto, wybudowany zostanie łącznik w ciągu drogi krajowej nr 19 prowadzący od węzła Lubartów do granic administracyjnych Lublina.
W ramach realizacji zbudowana zostanie także sieć dróg dojazdowych, o łącznej długości 27,3 km, ekrany akustyczne o długości 13,6 km, siedemnaście obiektów inżynieryjnych (14 wiaduktów i trzy kładki dla pieszych) oraz osiem przejść dla zwierząt średnich i małych (samodzielnych i zespolonych z obiektami inżynierskimi lub przepustami).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej