Bainbridge kupił cztery centra handlowe

2007-05-21 15:18

Transakcja o wartości kilkuset milionów euro to dopiero początek ekspansji firmy na krajowym rynku. W najbliższym czasie planowane są kolejne inwestycje.

Poprzednim właścicielem centrów handlowych był Carrefour Polska. Firma nie zamierza jednak całkiem rezygnować ze sprzedanych lokalizacji i pozostanie długoletnim najemcą obiektów, a uzyskane środki chce przeznaczyć na finansowanie swoich planów inwestycyjnych.

Transakcja dotyczy czterech centrów handlowych: Bielawy Toruń, Górna Łódź, Czyżyny Kraków i Bemowo Warszawa. Zarządzanie w nich powierzono należącej do Simon Ivanhoe firmie CEFIC, zarządzającej obecnie około 1000 umów najmu o wartości ok. 52 milionów euro rocznie w 10 centrach handlowych w Polsce.

Bainbridge Properties to firma-córka europejskiego funduszu inwestycyjnego Aerium. Jest to grupa zarządzająca prywatnymi funduszami akcyjnymi w Europie oraz rachunkami powierniczymi klientów indywidualnych. Dla firmy rynek polski okazał się bardzo atrakcyjny, dlatego już teraz planuje kolejne transakcje na polskim rynku. - Posiada on ogromny potencjał. Stale poszukujemy nowych możliwości inwestycyjnych - mówi Florent Murer, International Exploitation & Valorization Director. m.in. w tym celu utworzono w 2004 roku Bainbridge Properties, jednosektorową spółkę wielonarodową. Formacja wynajmuje hipermarkety firmom Carrefour, Tesco & Coop w Szwajcarii, Polsce, Republice Czeskiej, na Słowacji oraz w Turcji. Wartość sklepów przeznaczonych dla jednego najemcy oraz centrów handlowych nabytych przez firmę w 2005 roku wyniosła ponad 600 milionów euro.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej