18 metrów tragedii

2009-12-02 10:19
Budowa Stadionu Narodowego
Autor: Narodowe Centrum Sportu

Podczas budowy Stadionu Narodowego, we wtorek 1 grudnia doszło do wypadku, w którym śmierć na miejscu poniósł jeden pracownik, drugi został ciężko ranny i po kilku godzinach zmarł. Budowa nie została wstrzymana, ale został wygrodzony teren zdarzenia.

W chwilę po zdarzeniu, na miejsce tragedii udał się główny inspektor pracy Tadeusz J. Zając. Z rozmów, jakie szef inspekcji przeprowadził z kierownictwem budowy oraz inspektorami z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie, badającymi przyczyny zdarzenia, wynika że do wypadku doszło ok. 11.30, podczas montażu oświetlenia na jednym z szybów komunikacyjnych. Prace prowadziła firma podwykonawcza z Włocławka. Dwóch pracowników dokonywało instalowania reflektorów na szybie. W trakcie montażu jednego z nich, doszło do urwania się pomostu roboczego, z którego wykonywane były prace i upadku z wysokości 18 m. Trwa badanie okoliczności przyczyn tego zdarzenia.

Z uwagi na fakt, że obiekt znajduje się pod szczególnym nadzorem Państwowej Inspekcji Pracy, główny inspektor pracy postanowił powołać specjalny zespół specjalistów, który zajmie się wyjaśnieniem i przeprowadzeniem szczegółowej analizy przyczyn wypadku.

- Okoliczności wypadku badane są przez prokuraturę. Rodziny ofiar oraz świadkowie wypadku zostali otoczeni opieką psychologa. Powołano zespół mający na celu wyjaśnienie przyczyn zdarzenia - przekazała w komunikacie Karolina Szydłowska, rzeczniczka prasowa generalnego wykonawcy - konsorcjum ALPINE - PBG SA - Hydrobudowa Polska SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej