Egzamin na uprawnienia budowlane. Sprawdź wiedzę na naszych testach

2019-05-13 16:45
Egzamin pisemny na uprawnienia budowlane
Autor: PIIB

Najważniejszym aktem, którego znajomość sprawdzają testy egzaminu na uprawnienia budowlane jest Prawo budowlane. Sprawdź swoją wiedzę z Prawa budowlanego, z warunków technicznych, ochrony przeciwpożarowej i z bhp na budowie. Rozwiąż przykładowe testy.

Poniżej przykładowe pytania egzaminacyjne z Prawa budowlanego. Prawo budowlane jest najważniejszym aktem prawnym. Znajomość Prawa budowlanego wymagana jest na egzaminie na uprawnienia budowlane do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.

Egzaminy na uprawnienia budowlane odbywają się dwa razy do roku, w sesjach wiosennej i jesiennej. Egzamin składa się z dwóch etapów. Etap I to egzamin testowy, do którego pytania układa Krajowa Komisja Kwalifikacyjna Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa (PIIB). Jest to pula kilku tysięcy pytań generowanych z bazy przez program komputerowy dla poszczególnych specjalności.

Liczba pytań i czas trwania egzaminu pisemnego zależy od zakresu uprawnień budowlanych do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. Zaliczenie testu na poziomie 75% poprawnych odpowiedzi jest dopuszczeniem do II etapu egzaminu. Test trwa od 75 do 135 minut w zależności od liczby pytań, o której decyduje zakres uprawnień.

Nasz test przygotowaliśmy na podstawie pytań egzaminacyjnych opracowanych przez Krajową Komisję Kwalifikacyjną PIIB.

Sprawdź swoją wiedzę:

Test. Egzaminy na uprawnienia budowlane 2018 - Prawo budowlane

Pytanie 1 z 10
Przedawnienie możliwości wszczęcia postępowania z tytułu odpowiedzialności zawodowej w budownictwie wynosi:
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czytaj więcej