Egzamin na uprawnienia budowlane. Sprawdź wiedzę na naszych testach

2019-05-13 16:45
Egzamin pisemny na uprawnienia budowlane
Autor: PIIB

Najważniejszym aktem, którego znajomość sprawdzają testy egzaminu na uprawnienia budowlane jest Prawo budowlane. Sprawdź swoją wiedzę z Prawa budowlanego, z warunków technicznych, ochrony przeciwpożarowej i z bhp na budowie. Rozwiąż przykładowe testy.

Poniżej przykładowe pytania egzaminacyjne z Prawa budowlanego. Prawo budowlane jest najważniejszym aktem prawnym. Znajomość Prawa budowlanego wymagana jest na egzaminie na uprawnienia budowlane do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.

Egzaminy na uprawnienia budowlane odbywają się dwa razy do roku, w sesjach wiosennej i jesiennej. Egzamin składa się z dwóch etapów. Etap I to egzamin testowy, do którego pytania układa Krajowa Komisja Kwalifikacyjna Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa (PIIB). Jest to pula kilku tysięcy pytań generowanych z bazy przez program komputerowy dla poszczególnych specjalności.

Liczba pytań i czas trwania egzaminu pisemnego zależy od zakresu uprawnień budowlanych do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. Zaliczenie testu na poziomie 75% poprawnych odpowiedzi jest dopuszczeniem do II etapu egzaminu. Test trwa od 75 do 135 minut w zależności od liczby pytań, o której decyduje zakres uprawnień.

Nasz test przygotowaliśmy na podstawie pytań egzaminacyjnych opracowanych przez Krajową Komisję Kwalifikacyjną PIIB.

Sprawdź swoją wiedzę:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej