QUIZ. Ochrona ppoż - test z egzaminu na uprawnienia budowlane. Sprawdź swoją wiedzę

2018-09-14 16:38
Egzamin na uprawnienia budowlane
Autor: PIIB Egzamin na uprawnienia budowlane – etap pisemny

Zagadnienia dotyczące ochrony ppoż i zabezpieczeń opierają się na wielu przepisach prawnych, z którymi ma styczność osoba pełniąca samodzielne funkcje techniczne w budownictwie. Pierwszy etap egzaminu na uprawnienia budowlane to test pisemny składający się kilkudziesięciu pytań. Sprawdź, czy poradzisz sobie z pytaniami egzaminacyjnymi na uprawnienia budowlane z ochrony ppoż.

Przepisy dotyczące ochrony przeciwpożarowej i zabezpieczeń pożarowych regulowane są nie tylko w warunkach technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, w dziale VI – Bezpieczeństwo pożarowe. W przykładowych pytaniach opracowanych przez ekspertów PIIB (właściwie przez Krajową Komisję Kwalifikacyjną Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa) pojawiły się również zagadnienia z innych obowiązujących aktów prawnych.

Liczba pytań i czas trwania egzaminu pisemnego zależy od zakresu uprawnień budowlanych do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. Zaliczenie testu na poziomie 75% poprawnych odpowiedzi jest dopuszczeniem do II etapu egzaminu. Test trwa od 75 do 135 minut w zależności od liczby pytań, o której decyduje zakres uprawnień.

Egzaminy na uprawnienia budowlane odbywają się dwa razy do roku, w sesjach wiosennej i jesiennej. Egzamin składa się z dwóch etapów. Etap I to egzamin testowy, do którego pytania układa Krajowa Komisja Kwalifikacyjna Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa (PIIB). Jest to pula kilku tysięcy pytań generowanych z bazy przez program komputerowy dla poszczególnych specjalności.

Poniżej przykładowe pytania egzaminacyjne.

Sprawdź swoją wiedzę:

Test. Egzaminy na uprawnienia budowlane 2018 - ochrona przeciwpożarowa

Pytanie 1 z 10
Kto ponosi odpowiedzialność za naruszenie przepisów przeciwpożarowych?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej