QUIZ. Ochrona ppoż - test z egzaminu na uprawnienia budowlane. Sprawdź swoją wiedzę

2018-09-14 16:38
Egzamin na uprawnienia budowlane
Autor: PIIB Egzamin na uprawnienia budowlane – etap pisemny

Zagadnienia dotyczące ochrony ppoż i zabezpieczeń opierają się na wielu przepisach prawnych, z którymi ma styczność osoba pełniąca samodzielne funkcje techniczne w budownictwie. Pierwszy etap egzaminu na uprawnienia budowlane to test pisemny składający się kilkudziesięciu pytań. Sprawdź, czy poradzisz sobie z pytaniami egzaminacyjnymi na uprawnienia budowlane z ochrony ppoż.

Przepisy dotyczące ochrony przeciwpożarowej i zabezpieczeń pożarowych regulowane są nie tylko w warunkach technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, w dziale VI – Bezpieczeństwo pożarowe. W przykładowych pytaniach opracowanych przez ekspertów PIIB (właściwie przez Krajową Komisję Kwalifikacyjną Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa) pojawiły się również zagadnienia z innych obowiązujących aktów prawnych.

Liczba pytań i czas trwania egzaminu pisemnego zależy od zakresu uprawnień budowlanych do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. Zaliczenie testu na poziomie 75% poprawnych odpowiedzi jest dopuszczeniem do II etapu egzaminu. Test trwa od 75 do 135 minut w zależności od liczby pytań, o której decyduje zakres uprawnień.

Egzaminy na uprawnienia budowlane odbywają się dwa razy do roku, w sesjach wiosennej i jesiennej. Egzamin składa się z dwóch etapów. Etap I to egzamin testowy, do którego pytania układa Krajowa Komisja Kwalifikacyjna Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa (PIIB). Jest to pula kilku tysięcy pytań generowanych z bazy przez program komputerowy dla poszczególnych specjalności.

Poniżej przykładowe pytania egzaminacyjne.

Sprawdź swoją wiedzę:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej