Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Chemia budowlana

Usuwanie grzybów i alg z elewacji - czysta elewacja

Tagi:
Baumit
,
Baumit SanierLosung
,
czysta elewacja
,
elewacja
,
SanierLosung
,
usuwanie grzybów i alg z elewacji

Powodów pojawienia się mikroorganizmów na elewacji budynku może być wiele. Dzięki nowoczesnym preparatom w bardzo szybki i prosty sposób możemy się ich pozbyć.

Fot.: Baumit

Do rozwoju mikroorganizmów na powierzchni elewacji potrzebny jest odpowiedni, sprzyjający klimat czyli wilgotność i temperatura. Zależnie od otoczenia i położenia ściany wobec kierunków świata istnieje mniejsze lub większe ryzyko rozwoju alg. Na ścianach północnych i wschodnich oraz w pobliżu drzew, w obszarach o podwyższonym skażeniu środowiska lub w otoczeniu zbiorników wodnych zagrożenie pojawienia się na elewacji grzybów i alg jest bardzo wysokie.
Aby zmniejszyć ryzyko rozwoju mikroorganizmów należy stosować dodatki grzybobójcze w tynkach i farbach. Jednym z polecanych sposobów na pozbycie się zielonych nalotów jest wykorzystanie do czyszczenia elewacji środka do usuwania grzybów i alg Baumit SanierLösung. Produkt usuwa istniejące mikroorganizmy i hamuje ich dalszy rozwój. Jest odporny na działanie wody i warunków atmosferycznych, a do tego nie wytwarza powłoki paroszczelnej.

Dane techniczne
zużycie [g/m2] 50–100 (przy dwukrotnym natrysku)
gęstość [kg/dm3] ok. 1
masa opakowania [kg] 10

Cena netto: 178,50 zł

Fot.: Baumit

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: