adb_popup_graphic

Nasz serwis jest całkowicie darmowy. Pokazujemy reklamy, żeby taki pozostał.

Wyłącz Adblock (lub podobny program) i przeglądaj portal bez ograniczeń.

Przypomnij mi później Odśwież stronę

Inwestycje mieszkaniowe

 • O przyszłości prefabrykacji w Polsce oraz o samej technologii rozmawialiśmy z Wojciechem Koteckim z pracowni BBGK Architekci - współautorem projektu budynku Sprzeczna 4 w Warszawie

  Dlaczego w Polsce boimy się budowy z prefabrykatów? Rozmowa z architektem Wojciechem Koteckim z BBGK Architekci

  Budowanie z prefabrykatów to nie tylko oszczędność kosztów, to przede wszystkim większa gwarancja bezpieczeństwa na budowie. Czy w najbliższym czasie "widmo" prefabrykacji z lat 70. zastąpi nowoczesna technologia oparta na podobnym systemie? O współczesnej prefabrykacji rozmawialiśmy z architektem Wojciechem Koteckim z BBGK Architekci – współautorem projektu prefabrykowanego budynku przy ul. Sprzecznej 4 w Warszawie.

 • Wyremontowana kamienica czynszowa przy ul. Targowej 55 w Łodzi.

  Mieszkaniowy „flipping”, czyli jak zarabiać na starych kamienicach

  Spółka Mzuri Crowdfund Investing (Mzuri CFI1) kończy właśnie gruntowny remont ponad 100-letniej kamienicy w Łodzi, w której mieszkania kupili inwestorzy z myślą o ich wynajmowaniu. Czy taki sposób zarabiania, który polega na zakupie starej nieruchomości, jej remoncie i zyskownej sprzedaży jest bezpieczny?

 • Szansa na unijne środki w sektorze mieszkaniowym

  Zarezerwowano 300 mln zł na kompleksową modernizację energetyczną wielorodzinnych budynków mieszkaniowych. Szansę na unijne dofinansowanie mają spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. Warunek jest taki, że wartość projektu musi wynieść nie mniej niż 3 mln zł.

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • Na warszawskiej Woli u zbiegu Alei Solidarności, Wolskiej i Jaktorowskiej dobiega końca budowa osiedla, którego ozdobą jest ponad 200-leni dąb węgierski.

  Czy wycinka drzew to robota deweloperów?

  Warszawski radny i działacz stowarzyszenia „Miasto Jest Nasze”, Jan Śpiewak, uważa, że to deweloperzy wylobbowali poprawkę w ustawie o ochronie przyrody, która zezwala na nieograniczoną wycinkę drzew. Jednak dyrektor Polskiego Związku Firm Deweloperskich Konrad Płochocki twierdzi, że ustawa bije w deweloperski biznes, bo drastycznie podniosła koszty wycinki drzew na działkach przeznaczonych pod inwestycje.

 • Dzisiejsze budynki z elementów prefabrykowanych różnią się od tych sprzed kilkudziesięciu lat

  Współczesne prefabrykaty produkowane są z komponentów wysokiej jakości i izolatorów o niskim współczynniku przewodności ciepła oraz przy zastosowaniu zaawansowanych procesów produkcyjnych – powiedział Kamil Kępa z firmy Tadeks Fertig Haus.

 • Budownictwo z prefabrykatów wcale nie musi kojarzyć się z blokami z wielkiej płyty

  Bloki z wielkiej płyty to relikt epoki PRL, symbol kiepskiego budownictwa i szpetnych blokowisk. Do dziś koszmarnie brzydkie budynki z tamtego okresu "straszą" na niejednym osiedlu. Współczesna technologia prefabrykacji nie ma z tym nic wspólnego. Coraz częściej budujemy z prefabrykatów, tyle że w zupełnie innym wydaniu. Wśród powstających budynków można znaleźć naprawdę ciekawe i oryginalne obiekty. Poniżej prezentujemy przykładowe realizacje.

 • Wiceprezes BGK Nieruchomości Grzegorz Muszyński pokazuje przykłady budynków wykonanych w technologii prefebarykowanej.

  „Mieszkanie plus” stawia na prefabrykaty, bo koszt budowy mieszkań nie może przekroczyć 2 tys. zł za m2

  Koszt budowy jest kluczem do sukcesu rządowego programu „Mieszkanie plus”. W zarządzającej nim spółce BGK Nieruchomości liczą, że dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, w tym prefabrykowanej, koszty nie przekroczą 2 tys. zł za m² netto. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu BGK Nieruchomości ogłosi warunki konkursu architektonicznego, który wykaże, czy za tyle można wybudować dobrej jakości mieszkania w budynkach wielorodzinnych.

 • Na dopłaty w programie „MdM” do budowy domów nie zabraknie pieniędzy

  Od trzech lat o zwrot VAT za materiały budowlane mogą ubiegać się inwestorzy budujący domy jednorodzinne, którzy spełnią warunki programu „Mieszkanie dla Młodych” („MdM”). Sprawdziliśmy, ilu inwestorów skorzystało z takiej możliwości i czy gra jest warta świeczki.

  • komentarze (1)
   mdm
   To jest świetna informacja dla wszystkich, którym marzy się własny dom. Co ciekawe, jak pisze https://mdmprogram.com/zostały pieniądze dla wszystkich tych, którym urodzi się trzecie, lub kolejne dziecko.

   Pawel, Wtorek, 21 Luty 2017 10:30:54, Odpowiedz

Jeśli żywo interesujesz się rynkiem nieruchomości, dział Inwestycje mieszkaniowe okaże się dla Ciebie idealny. Odnajdziez tu informacje na temat wszelkich przedsięwzięc realizowanych na terenie całego kraju. Wszystkie inwestycje są scharakteryzowane. Co więcej, możesz skorzystać z fotogalerii, a także odnaleźć informacje na temat konkretnych deweloperów. Najnowsze badania i opinie specjalistów na temat ilości sprzedanych mieszkań. W naszym dziale uda Ci się znaleźć dużo wiadomości na temat rynku pierwotnego. 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: