Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje mieszkaniowe

 • Szwedzkie osiedla są kolorowe. Najczęściej elewacje wykańczane są tynkiem, bardzo często z liniowymi boniami

  Domy wielorodzinne z wielkiej płyty. Zobaczcie jak wyglądają w Sztokholmie

  Zwiedzając Sztokholm, na każdym kroku mijamy domy wielorodzinne wybudowane z prefabrykatów. Ich elewacje są kolorowe, wykończone różnymi materiałami np. cegłą, tynkiem, drewnem. Budynki te w niczym nie przypominają smutnych, szarych osiedli z wielkiej płyty, które można spotkać w Polsce. Prezentujemy różne typy elewacji, jakimi wykończone mogą być elementy prefabrykowane.

 • Program „Mieszkanie plus” i prefabrykacja odkryta na nowo

  Mieliśmy okazję zobaczyć jak polska firma – Pekabex – z powodzeniem realizuje projekty mieszkaniowe w technologii współczesnej prefabrykacji w Skandynawii. Zwiedziliśmy trzy budowy i trzy zrealizowane inwestycje z prefabrykatów w Sztokholmie i jego okolicach.

 • Program Mieszkanie Plus - BGK Nieruchomości S.A. i SARP nawiążą współpracę

  Program Mieszkanie Plus będzie wspierany przez wybitnych architektów. Wszystko dzięki porozumieniu zawartym w podpisanym liście intencyjnym. Zakłada on współpracę zakłada współpracę BGK Nieruchomości z wybitnymi architektami, członkami Stowarzyszenia Architektów Polskich przy realizacji pilotażowych projektów rządowego programu Mieszkanie Plus.

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • Inwestorem nowej inwestycji mieszkaniowaj w Warszawie jest Grupa Murapol

  Nowa inwestycja mieszkaniowa na warszawskiej Woli

  Na działce przy ul. Ordona w Warszawie Grupa Murapol wybuduje 9-kondygnacyjny budynek mieszkalny. Prace na budowie mają ruszyć na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2017.

 • Od lewej: Jan Słyk, dziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej; Stanisław Niemczyk, architekt; Grzegorz Muszyński, wiceprezes BGK; Mirosław Barszcz, prezes BGK Nieruchomości; Włodzimierz Stasiak, wiceprezes BGK Nieruchomości

  „Mieszkanie plus”. Ruszył konkurs dla architektów i projektantów

  Do 22 czerwca 2017 r. można zgłosić swój projekt w konkursie architektonicznym na koncepcję modelowego domu wielorodzinnego w programie „Mieszkanie Plus”. Rząd powierzył to przedsięwzięcie spółce BGK Nieruchomości, która przy organizacji tego konkursu architektonicznego współpracuje z Izbą Architektów Rzeczpospolitej Polskiej i Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej. Patronem medialnym konkursu jest m.in. serwis Muratorplus.pl

 • O przyszłości prefabrykacji w Polsce oraz o samej technologii rozmawialiśmy z Wojciechem Koteckim z pracowni BBGK Architekci - współautorem projektu budynku Sprzeczna 4 w Warszawie

  Dlaczego w Polsce boimy się budowy z prefabrykatów? Rozmowa z architektem Wojciechem Koteckim z BBGK Architekci

  Budowanie z prefabrykatów to nie tylko oszczędność kosztów, to przede wszystkim większa gwarancja bezpieczeństwa na budowie. Czy w najbliższym czasie "widmo" prefabrykacji z lat 70. zastąpi nowoczesna technologia oparta na podobnym systemie? O współczesnej prefabrykacji rozmawialiśmy z architektem Wojciechem Koteckim z BBGK Architekci – współautorem projektu prefabrykowanego budynku przy ul. Sprzecznej 4 w Warszawie.

 • Wyremontowana kamienica czynszowa przy ul. Targowej 55 w Łodzi.

  Mieszkaniowy „flipping”, czyli jak zarabiać na starych kamienicach

  Spółka Mzuri Crowdfund Investing (Mzuri CFI1) kończy właśnie gruntowny remont ponad 100-letniej kamienicy w Łodzi, w której mieszkania kupili inwestorzy z myślą o ich wynajmowaniu. Czy taki sposób zarabiania, który polega na zakupie starej nieruchomości, jej remoncie i zyskownej sprzedaży jest bezpieczny?

 • Szansa na unijne środki w sektorze mieszkaniowym

  Zarezerwowano 300 mln zł na kompleksową modernizację energetyczną wielorodzinnych budynków mieszkaniowych. Szansę na unijne dofinansowanie mają spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. Warunek jest taki, że wartość projektu musi wynieść nie mniej niż 3 mln zł.

Jeśli żywo interesujesz się rynkiem nieruchomości, dział Inwestycje mieszkaniowe okaże się dla Ciebie idealny. Odnajdziez tu informacje na temat wszelkich przedsięwzięc realizowanych na terenie całego kraju. Wszystkie inwestycje są scharakteryzowane. Co więcej, możesz skorzystać z fotogalerii, a także odnaleźć informacje na temat konkretnych deweloperów. Najnowsze badania i opinie specjalistów na temat ilości sprzedanych mieszkań. W naszym dziale uda Ci się znaleźć dużo wiadomości na temat rynku pierwotnego. 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: