Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Firmy i ludzie

Podglądamy budowy na świecie. Czy te standardy BHP trafią na polskie budowy?

Tagi:
bezpieczeństwo pracy
,
BHP
,
bhp na budowie
,
Skanska

Mniej więcej mamy pojęcie, jak wyglądają pod względem organizacji i bhp przeciętne polskie budowy. Obraz zmienia się co prawda na lepsze, ale jeszcze daleko nam do najlepszych. Niektórych rozwiązań można pozazdrościć od razu, wprowadzenie innych pomysłów może spotkać się z oporem luib uśmiechem. Czy polskie budowy będą kiedyś tak wyglądać?   

Galeria
Pokaz slajdów:

Wciąż pokutuje w naszym kraju wyobrażenie o tym, jak wygląda budowa od środka. Generalnie spodziewamy się bałaganu, miejsc grożących wypadkami, jeszcze spotykamy w sklepach panów budowlańców, którzy na obiad kupują sobie pęto kiełbasy z chlebem (i czasami niestety doprawianych procentami). Na szczęście takich budów jest coraz mniej, a już na pewno wysoką jakość pod względem bezpieczeństwa pracy prezentują budowy dużych firm budowlanych. Są wśród nich i takie, które szczególnie wyróżniają się podejściem do organizacji budowy i zapewnienia na budowie standardów BHP na najwyższym poziomie. Należy do nich firma Skanska. Jeszcze nie wszystkie rozwiązania są obligatoryjne na budowach prowadzonych przez firmę na całym świecie, zaś najbardziej zaawansowane standardy stosowane są w Wielkiej Brytanii i USA. Zobaczcie zresztą sami... Czy uważacie, że kiedyś podobne rozwiązania trafią obligatoryjnie na polskie budowy?


Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: