System budowy domów ze stryropianowych pustaków

2009-06-19 15:34
System budowy domów
Autor: Termo Organika Sp. z o.o.

ETS DOM składa się z form produkowanych z zawierającego grafit styropianu. Bazuje on na znanej technologii nazywanej w nomenklaturze technicznej ICF (Insulating Concrete Forms).

Od kilkudziesięciu lat technologia ICF znana jest w krajach Europy Zachodniej, Australii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych Ameryki a od ponad dwudziestu lat także w Polsce. W metodzie ETS DOM miejsce tradycyjnych materiałów konstrukcyjnych zastępują pustaki wytworzone ze styropianu zwierającego grafit. To z nich wznoszone są elementy konstrukcyjne budynku takie jak: ściany zew. i wew., stropy i fundamenty. We wnętrzu gotowej konstrukcji z ”grafitowanego” styropianu mocuje się pręty zbrojeniowe, następnie elementy są zalewane betonem. Całość tworzy konstrukcję otuloną styropianem, która dzięki temu pozbawiona jest mostków termicznych.

Kluczowym elementem systemu są szare styropianowe elementy do budowy domu wykonane na bazie np. Neoporu. Termo Organika kilka lat temu wprowadziła je na rynek dociepleń w postaci płyt styropianowych PLATINUM i PLATINUM +. Srebrnoszary styropian wzbogacony o mikrocząsteczki grafitu (czystego węgla) ma parametry izolacyjne, wyższe o około 30% niż klasyczne izolacje ze styropianu.

Technologia ETS DOM spełnia wymagania polskich przepisów do stosowania w budownictwie wydane przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie, Państwowy Zakład Higieny a także przez Niemiecki Instytut Techniki Budowlanej w Berlinie.

System budowy domów
Autor: Termo Organika Sp. z o.o.

System umożliwia:

  • utrzymanie wymiarów budynku i geometrii ścian dzięki zastosowaniu w systemie długich elementów podstawowych,
  • zaadoptowanie każdego projektu budowlanego do technologii,
  • wykonanie detali architektonicznych dzięki szerokiej gamie elementów systemu,
  • dostosowanie grubości ścian i parametrów izolacyjnych budynku do indywidualnych potrzeb klientów dzięki szerokiej gamie elementów konstrukcji ścian i elementów łączących,
  • wznoszenie budynków do 6 kondygnacji.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej