Zmiany w obwodnicy Wrocławia

2007-05-23 15:47

Na wiosnę planowane jest rozpoczęcie budowy autostradowej obwodnicy Wrocławia. Niespodzianką dla kierowców będzie poszerzenie drogi. Z początkowo zaplanowanych dwóch pasów w każdą stronę obwodnica będzie miała po trzy.

Tak szeroką droga będzie można jeździć od węzła Nowa Wieś Wrocławska (skrzyżowanie z autostradą A4) do węzła Widawa (wylot z Wrocławia w kierunku Poznania). Na pozostałych odcinkach trasy pozostaną niestety po dwa pasy.
Oprócz szerokości obwodnicy zmiany dotyczą także lokalizacji. W decyzji Ministerstwa Budownictwa są dwa nowe rozwiązania. Na odcinku łączącym Kosmonautów i Widawa samochody jeździć będą po estakadzie o długości 3 km. Wynika to z doświadczeń po powodzi z 1997 roku. Podczas powodzi rzeka bardzo wylała, dlatego też postanowiono przeprojektować odcinek i wynieść autostradę ponad ziemię. Natomiast w pobliżu węzła Nowa Wieś Wrocławska, niedaleko terenu LG, pojawią się dodatkowe drogi i wiadukty.
Wniosek do wojewody o pozwolenie na budowę GDDKiA złożyć ma w lutym 2007 roku. Decyzja powinna zapaść w ciągu sześciu tygodni.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej