Wielka Nieszawka: park wodny Olender. Zobacz zdjęcia!

2011-09-20 13:02
Wielka Nieszawka. Park wodny Olender
Autor: Alstal Grupa Budowlana Sp. z o.o.| Sp. k. Park wodny Olender w miejscowości Wielka Nieszawka. W skład parku wchodzi basen sportowy z sześcioma torami, basen rekreacyjny oraz zjeżdżalnia o długości ponad 80 metrów. Na zdjęciu strefa rekreacyjna dostępna w kompleksie Olender

Park Wodny Olender, który powstało w miejscowości Wielka Nieszawka pod Toruniem, to największy park wodny w województwie kujawsko-pomorskim. W kompleksie Olender każdy, bez względu na wiek, znajdzie atrakcje dla siebie: kompleks basenów, strefa saun, spa, klub fitness, kręgielnia oraz strzelnica. Dostępne jest także centrum konferencyjne oraz hotel w trzygwiazdkowym standardzie.

Wielka Nieszawka. Centrum Sportu i Rekreacji Olender - galeria zdjęć

Park wodny Olender. Największy park wodny w woj. kujawsko-pomorskim

Park wodny Olender w Wielkiej Nieszawce zapewnia atrakcje z zakresu sportu, rozrywki i rekreacji. Kompleks obejmuje zespół basenów oraz spa. Na park wodny składa się basen sportowy z sześcioma torami, basen rekreacyjny oraz zjeżdżalnia o długości ponad 80 metrów. W kompleksie dostępne jest także spa oraz strefa saun. Całość dopełnia strefa fitness z siłownią, część relaksacyjna, kręgielnia oraz strzelnica. W kompleksie dostępne jest również centrum konferencyjne, restauracja i kawiarnia. Goście z zewnątrz mogą zatrzymać się w trzygwiazdkowym hotelu, w którym znajduje się 28 dwuosobowych pokoi. Obiekt przeznaczony jest dla szerokiego grona klientów. W kompleksie Olender każdy, bez względu na wiek, znajdzie atrakcje dla siebie.

Centrum Sportu i Rekreacji przystosowane jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Obiekt wyposażony jest w specjalistyczną windę osobową oraz basenową, a także specjalnie przystosowaną szatnię.

Park wodny Olender. Obiekt przyjazny środowisku

Teren gminy Wielka Nieszawka  ze względu na lesistość i znaczne zwydmienie jest obszarem chronionego krajobrazu. Dlatego też w projekcie parku wodnego Olender, ze względu na proekologiczny charakter okolicy, uwzględniono czynniki przyjazne środowisku. Centrum Sportu i Rekreacji nawet w 70-80% ogrzewane jest energią słoneczną oraz energią pochodzącą z głębi ziemi. W tym celu na głębokości ponad 50 metrów umieszczono sondy pionowe o łącznej długości 10 km oraz 4 km sond poziomych na głębokości 1,8 m. Na dachu obiektu zamontowano kolektory słoneczne.

Projekt kompleksu wykonany został przez Pracownię Architektoniczną Piotr Dominiczak & Mariusz Szczuraszek. Funkcję generalnego wykonawcy inwestycji pełniła firma Alstal Grupa Budowlana. Budowa obiektu trwała dwa lata.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej