W Stargardzie rusza budowa Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego
Władze Stargardu w województwie zachodniopomorskim powierzyły tę największą i najważniejszą w mieście inwestycję drogową firmie Strabag. Zintegrowane Centrum Przesiadkowe w Stargardzie ma być gotowe najpóźniej w grudniu 2018 r.
25 sierpnia 2017 r. Strabag przejmie plac budowy i rozpocznie prace przygotowawcze. W ramach kontraktu o wartości 21 mln zł netto Strabag przebuduje w Stargardzie skrzyżowania ulic Szczecińskiej, 11 Listopada, Bema i Towarowej, w miejsce których powstanie rondo stanowiące wjazd na teren centrum przesiadkowego.
W zakresie przebudowy układu drogowego Strabag wykona również sieć energetyczną, teletechniczną, wodociągową oraz kanalizację sanitarną i deszczową. Po remoncie ulica Towarowa na całej długości będzie dwukierunkowa. W pobliżu wieży ciśnień zbudowany zostanie dworzec autobusowy z ośmioma zadaszonymi peronami, zatoką postojową i parkingami - Park&Ride, Kiss&Ride oraz Bike&Ride. Przebudowane zostaną także chodniki, a wokół powstaną ścieżki rowerowe.
Budowa Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego jest powiązana z przebudową dworca kolejowego, która zapewni swobodne przejście z dworca autobusowego na dworzec kolejowy. Na terenie centrum przesiadkowego znajdzie się także dwupoziomowy budynek administracyjny, a w nim między innymi kasy i poczekalnia.
Patrz także: ile publicznych kontraktów na roboty budowlane zdobył Strabag w 2016 r. >>
Grupa Strabag działa w Polsce od 1987 r. Przy zatrudnieniu ok. 4,5 tys. pracowników, roczne obroty grupy wynoszą równowartość ok. 800 mln euro.