W Stargardzie rusza budowa Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego

2017-08-22 19:19
Zintegrowane Centrum Przesiadkowe w Stargardzie
Autor: Miasto Stargard

Władze Stargardu w województwie zachodniopomorskim powierzyły tę największą i najważniejszą w mieście inwestycję drogową firmie Strabag. Zintegrowane Centrum Przesiadkowe w Stargardzie ma być gotowe najpóźniej w grudniu 2018 r.

Zintegrowane Centrum Przesiadkowe w Stargardzie
Autor: Miasto Stargard Tak ma wyglądać Zintegrowane Centrum Przesiadkowe w Stargardzie.

25 sierpnia 2017 r. Strabag przejmie plac budowy i rozpocznie prace przygotowawcze. W ramach kontraktu o wartości 21 mln zł netto Strabag przebuduje w Stargardzie skrzyżowania ulic Szczecińskiej, 11 Listopada, Bema i Towarowej, w miejsce których powstanie rondo stanowiące wjazd na teren centrum przesiadkowego.

W zakresie przebudowy układu drogowego Strabag wykona również sieć energetyczną, teletechniczną, wodociągową oraz kanalizację sanitarną i deszczową. Po remoncie ulica Towarowa na całej długości będzie dwukierunkowa. W pobliżu wieży ciśnień zbudowany zostanie dworzec autobusowy z ośmioma zadaszonymi peronami, zatoką postojową i parkingami - Park&Ride, Kiss&Ride oraz Bike&Ride. Przebudowane zostaną także chodniki, a wokół powstaną ścieżki rowerowe.

Budowa Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego jest powiązana z przebudową dworca kolejowego, która zapewni swobodne przejście z dworca autobusowego na dworzec kolejowy. Na terenie centrum przesiadkowego znajdzie się także dwupoziomowy budynek administracyjny, a w nim między innymi kasy i poczekalnia.

Patrz także: ile publicznych kontraktów na roboty budowlane zdobył Strabag w 2016 r. >>

Grupa Strabag działa w Polsce od 1987 r. Przy zatrudnieniu ok. 4,5 tys. pracowników, roczne obroty grupy wynoszą równowartość ok. 800 mln euro.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej