W Mikołajkach powstanie kompleks rekreacyjno-sportowy. W planach m.in. skatepark, pumptrack, baseny, boiska

2024-03-01 15:25

W Mikołajkach w województwie warmińsko-mazurskim powstanie nowoczesny kompleks rekreacyjno-sportowy. Przy Zespole Oświatowym w Mikołajkach planowane są m.in. obiekty sportowe takie jak boiska do gier zespołowych, a także park wypoczynkowy, place zabaw i ogródek edukacyjny dla dzieci. Budowa może ruszyć już w przyszłym roku.

Szkoła Budowania: Otoczenie Domu

Spis treści

 1. Kompleks rekreacyjno-sportowy przy Zespole Oświatowym w Mikołajkach – co to za inwestycja?
 2. Gdzie powstanie nowy kompleks rekreacyjno sportowy w Mikołajkach? Mapa
 3. Kiedy start inwestycji w Mikołajkach za ponad 34 mln zł?

Kompleks rekreacyjno-sportowy przy Zespole Oświatowym w Mikołajkach – co to za inwestycja?

Kompleks rekreacyjno-sportowy przy Zespole Oświatowym w Mikołajkach to planowana inwestycja mająca na celu modernizację terenu między szkołą a tzw. Łabędziakiem (osiedle mieszkaniowe). Zgodnie z zapowiedziami planowane są następujące zmiany:

 • budowa strefy sportów obejmującej m.in. boiska do gier zespołowych, siłownię plenerową, skatepark i pumptrack (tor do jazdy rowerem)
 • budowa parku wypoczynkowego wyposażonego m.in. w stoły do gry w warcaby i szachy oraz miejsca do gry w bule i ping-ponga,
 • budowa obiektów dla dzieci: placów zabaw, miasteczka ruchu drogowego, ogródka edukacyjnego, altan oraz małego amfiteatru do prowadzenia lekcji na świeżym powietrzu,
 • budowę kompleksu basenów,
 • budowę strefy dla seniorów z ławkami i leżakami,
 • budowę wybiegu dla psów,
 • budowę zatoki parkingowej dla autobusów szkolnych oraz rodziców odwożących dzieci do szkoły,
 • modernizację szkolnej kotłowni.

W wyniku zmian przestrzeń między szkołą a osiedlem ma się stać atrakcyjna dla osób w różnym wieku i o różnych potrzebach, zachęcając do aktywności i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Gdzie powstanie nowy kompleks rekreacyjno sportowy w Mikołajkach? Mapa

Wszystkie nowe obiekty znajdą się na terenach w pobliżu szkoły oraz w miejscu stadionu przy ul. Jana Pawła II (który zostanie przeniesiony na koniec ul. Dybowskiej).

– To największa inwestycja z rekordowym dofinansowaniem, jaką udało się zdobyć Gminie Mikołajki. Prace mają ruszyć już niebawem – zapewnia na Facebooku Piotr Jakubowski, burmistrz Mikołajek.

Kiedy start inwestycji w Mikołajkach za ponad 34 mln zł?

Budowa kompleksu ma ruszyć wiosną 2025 r. Nie podano na razie terminu zakończenia prac. Wartość inwestycji to ponad 34 mln zł. Jak podaje money.pl, środki na realizację inwestycji gmina pozyskała z KPO, osobno udało się też zdobyć drobniejsze sumy unijnego dofinansowania na termomodernizację szkoły. Miasto będzie musiało posiadać wkład własny o nieustalonej jeszcze wysokości.

Warto dodać, że przy projektowaniu inwestycji inspirowano się pracami uczniów Zespołu Oświatowego. Z inicjatywy miasta uczniowie przedstawiali własne propozycje modernizacji terenu wokół szkoły, które zostały następnie wykorzystane jako podstawa do opracowania wstępnego projektu – już przez profesjonalistów.

– Zgodnie z waszymi pracami i sugestiami pracownia projektowa przygotowała program funkcjonalno-użytkowy, który jest wstępem do zaprojektowania tej przestrzeni – mówił na spotkaniu z uczniami burmistrz miasta.

QUIZ. 10 niby prostych pytań o bloki z wielkiej płyty. Na którym polegniesz?

Pytanie 1 z 10
Najwięcej bloków z wielkiej płyty powstało w Polsce...
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej