W Jaworznie trwa budowa miejskiej biblioteki

2007-05-24 13:20
biblioteka w Jaworznie
Autor: brak danych

Centrala Miejskiej Biblioteki Publicznej powstanie przy ulicy Pocztowej w Jaworznie. Nowoczesna książnica wykonana zostanie ze stali, szkła i cegły. Całkowity koszt obiektu wynosi 20 mln zł.

Jaworzno od lat czeka na książnicę z prawdziwego zdarzenia. Budowa Centralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej trwa od listopada 2005 roku. W obiekcie powstanie 225 miejsc czytelniczych, sale spotkań, audiowizualne oraz galeria wystawowa. Trzykondygnacyjny budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przewidziano także budowę dwóch obiektów handlowo-usługowych funkcjonalnie związanych z biblioteką. Murki i fontanna wykonane zostaną z kamienia naturalnego. Przebudowie ulegnie także ogrodzenie i brama wjazdowa. Dla czytelników biblioteki zaprojektowano parking na 35 miejsc. Gmach zaprojektowała Pracownia Projektowa Wojciecha Podleskiego.

Obecnie obiekt jest już w stanie surowym. Wykonuje się ściany i stropy na ostatniej kondygnacji i ściany wewnętrzne działowe. Trwają także prace przy ściekach zewnętrznych kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Wszystkie te roboty wykonuje Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Technicznych Śląsk Sp. z o.o. Oddanie obiektu do użytku nastąpi w marcu 2007 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej