W Jaworznie trwa budowa miejskiej biblioteki

2007-05-24 13:20
biblioteka w Jaworznie
Autor: brak danych

Centrala Miejskiej Biblioteki Publicznej powstanie przy ulicy Pocztowej w Jaworznie. Nowoczesna książnica wykonana zostanie ze stali, szkła i cegły. Całkowity koszt obiektu wynosi 20 mln zł.

Jaworzno od lat czeka na książnicę z prawdziwego zdarzenia. Budowa Centralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej trwa od listopada 2005 roku. W obiekcie powstanie 225 miejsc czytelniczych, sale spotkań, audiowizualne oraz galeria wystawowa. Trzykondygnacyjny budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przewidziano także budowę dwóch obiektów handlowo-usługowych funkcjonalnie związanych z biblioteką. Murki i fontanna wykonane zostaną z kamienia naturalnego. Przebudowie ulegnie także ogrodzenie i brama wjazdowa. Dla czytelników biblioteki zaprojektowano parking na 35 miejsc. Gmach zaprojektowała Pracownia Projektowa Wojciecha Podleskiego.

Obecnie obiekt jest już w stanie surowym. Wykonuje się ściany i stropy na ostatniej kondygnacji i ściany wewnętrzne działowe. Trwają także prace przy ściekach zewnętrznych kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Wszystkie te roboty wykonuje Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Technicznych Śląsk Sp. z o.o. Oddanie obiektu do użytku nastąpi w marcu 2007 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej