Uniwersytet Wrocławski powiększy się o kompleks Edukacyjno-Badawczy

2010-07-05 16:13
Wydział Biotechnologii
Autor: mat.: Warbud

W lipcu rozpocznie się budowa kompleksu Edukacyjno-Badawczego Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Warbud. Nadzorem prac oraz rozliczeniem inwestycji zajmie się Miastoprojekt Wrocław.

Obiekt znajdzie się na terenie - powstającego wzdłuż nabrzeża Odry - kampusu uczelni. Autorem projektu jest Spółka Projektowania Architektonicznego Sadowski, Sadowska z Poznania.  Zaprojektowano zwartą bryłę budynku z jasnymi, tynkowymi elewacjami. Ceramiczny pas intensywnej czerwieni zaakcentuje główne wejście. 
Kompleks został ukształtowany na planie litery L, usytuowanej równolegle do istniejącego budynku laboratorium. Główny korpus ma się łączyć z Wydziałem Chemii dwukondygnacyjnym ramieniem. W nowym obiekcie zaplanowano bowiem także pomieszczenia dla chemików, m.in. mieścić się w nim będzie Laboratorium Zaawansowanej Syntezy Wydziału Chemii. Terytorialna bliskość ułatwi uczonym z obu wydziałów prowadzenie wspólnych badań, pozwoli na racjonalne wykorzystanie aparatury i wspólne zakupy sprzętu.

W kompleksie znajdą się: sale ćwiczeniowe i laboratoryjne, biblioteka oraz pomieszczenia administracyjne i socjalne. Na poziomie 3. piętra zaprojektowano szklarnie, a w podziemiach garaż na ok. 50 samochodów.  

Zakończenie robót przewidziano na jesień 2012 roku. Za nadzór prac, przekazanie obiektów do użytkowania i rozliczenie inwestycji odpowiada Miastoprojekt Wrocław. Całkowity koszt przedsięwzięcia wraz z wyposażeniem budynku to 58 mln zł. Uniwersytet otrzyma 39,5 mln dofinansowania z unijnego programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.

- Ta inwestycja to kolejny biznesowy dowód na to, że Miastoprojekt Wrocław jest firmą o dużym know-how, które jest pożądane na rynku. Fakt, że najtrudniej jest być prorokiem we własnym kraju jest znany nie tylko w naszej branży, tym bardziej cieszy, że realizujemy inwestycję w rodzinnym Wrocławiu. - mówi Grzegorz Rosik, dyrektor Miastoprojekt Wrocław.

Biotechnolodzy będą mieli wszystko pod jednym dachem: sale wykładowe i seminaryjne, laboratoria, pracownie komputerowe, gabinety, bibliotekę i dziekanat. Dziś część zakładów Wydziału Biotechnologii mieści się przy ul. Przybyszewskiego na Karłowicach, część na Tamce, a dziekanat – przy ul. Kuźniczej.

Inwestycja w liczbach:

  • Liczba kondygnacji naziemnych: 5
  • Liczba kondygnacji podziemnych: 1
  • Powierzchnia netto: 11 529,03 m2
  • Powierzchnia użytkowa: 6 880,49 m2
  • Powierzchnia usługowa: 2 667,77 m2
  • Kubatura: 48 767,80 m3
  • Wartość kontraktu netto: 41 304 070,24 PLN
  • Termin realizacji: czerwiec 2010 - październik 2012 r.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej