Tramwaj na Kasprzaka. Umowa na budowę nowej trasy tramwajowej w stolicy podpisana!

2021-10-27 12:54
Tramwaj na Kasprzaka
Autor: UM Warszawa Tramwaj na Kasprzaka - między ul. Wolską a Skierniewicką zostaną wybudowane nowe tory – około 2,3 km

Nowy tramwaj na Kasprzaka zapewni szybki dojazd do dwóch stacji metra. Podróż potrwa zaledwie kilkanaście minut. Wkrótce rozpoczną się roboty budowlane. Kiedy pierwszy tramwaj pojedzie ul. Kasprzaka?

Spis treści

  1. Tramwaj na Kasprzaka - o inwestycji
  2. Przebieg nowej linii tramwajowej na Kasprzaka
  3. Kiedy zacznie się budowa linii tramwajowej na Kasprzaka?
  4. Kiedy pojedziemy tramwajami nową linią?

Tramwaj na Kasprzaka - o inwestycji

Projekt obejmuje:

  • budowę i przebudowę trasy tramwajowej w ciągu ul. Kasprzaka i ul. Wolskiej,
  • budowę trasy tramwajowej na Winnicę,
  • dostawę tablic systemu informacji pasażerskiej
  • zakup 10 dwukierunkowych tramwajów niskopodłogowych.

Nowa trasa zapewni szybki dojazd do dwóch stacji metra – Rondo Daszyńskiego i Rondo ONZ. Pasażerowie wsiądą do tramwajów z trzech nowych przystanków: przy Płockiej, przy przystanku kolejowym Warszawa Wola oraz przy ul. Ordona. Wszystkie przystanki będą dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, seniorów i opiekunów z dziećmi w wózkach.

Prace będą prowadzone na odcinku o długości niemal 3,5 km. Inwestycją zajmie się konsorcjum dwóch firm Strabag i Strabag Rail. Koszt budowy to 205,4 mln zł.

Przebieg nowej linii tramwajowej na Kasprzaka

Nowa trasa tramwajowa będzie biegła wzdłuż rozbudowujących się osiedli na Odolanach, w ciągu ul. Kasprzaka i Jana Kazimierza. Istniejąca trasa tramwajowa w ciągu Kasprzaka między Karolkową a Skierniewicką zostanie przebudowana. Powstanie też nowy odcinek na dalszej części Kasprzaka, od Skierniewickiej do Wolskiej. Zmieni się także odcinek na ul. Wolskiej, od Sowińskiego do Elekcyjnej. Łączna długość nowo budowanych i przebudowanych torowisk wynosi około 3,5 km.

Tramwaj na Kasprzaka
Autor: UM Warszawa Tramwaj na Kasprzaka wybuduje konsorcjum dwóch firm Strabag i Strabag Rail Link: Kliknij i powiększ

Kiedy zacznie się budowa linii tramwajowej na Kasprzaka?

Pierwsze roboty budowlane związane z przejęciem placu budowy i organizacją zaplecza technicznego rozpoczną się jeszcze w 2021 roku.

Kiedy pojedziemy tramwajami nową linią?

Wykonawca będzie miał 20 miesięcy na realizację zadania (od daty podpisania umowy). Do tego czasu nie będą wliczane 3-miesięczne okresy zimowe, od połowy grudnia do połowy marca. Ale jeśli pogoda pozwoli, będzie mógł pracować także w tym okresie. Budowa nowej trasy tramwajowej zgodnie z planem ma się zakończyć w 2023 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej