Szansa na lotnisko w Gryźlinach

2007-05-24 13:58
lotnisko w Gryźlinach
Autor: brak danych

W połowie sierpnia 2006 roku starostwo olsztyńskie otrzymało raport środowiskowy, potrzebny do budowy lądowiska w Gryźlinach. Władze powiatu pomimo innych planów związanych z portami lotniczymi w regionie, nadal chcą rozbudować lotnisko w podolsztyńskiej miejscowości.Z raportu środowiskowego wynika, że w Gryźlinach może powstać pas o długości 1700 metrów. Lądować na nim mogłyby mniejsze samoloty odrzutowe i turbośmigłowe. We wrześniu 2006 roku powiat chce przedstawić pakiet informacyjny dla inwestorów, którzy byliby zainteresowani budową lotniska. Władze twierdzą, że tym portem lotniczym interesują się inwestorzy nie tylko z Polski, ale także z zagranicy.

Koszt budowy to 14-18 mln euro. Powiat liczy, że 85 proc. kosztów inwestycji uda się sfinansować z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego. Lotnisko mogłoby zacząć działać od 2009 roku.
Plan budowy lotniska w Gryźlinach zależy od tego, jakie prace zostaną wykonane w Szymanach. Jeśli z portu w tej miejscowości nic nie wyjdzie, to w Gryźlinach można byłoby zbudować pas o długości 2100 metrów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej