Szansa na lotnisko w Gryźlinach

2007-05-24 13:58
lotnisko w Gryźlinach
Autor: brak danych

W połowie sierpnia 2006 roku starostwo olsztyńskie otrzymało raport środowiskowy, potrzebny do budowy lądowiska w Gryźlinach. Władze powiatu pomimo innych planów związanych z portami lotniczymi w regionie, nadal chcą rozbudować lotnisko w podolsztyńskiej miejscowości.Z raportu środowiskowego wynika, że w Gryźlinach może powstać pas o długości 1700 metrów. Lądować na nim mogłyby mniejsze samoloty odrzutowe i turbośmigłowe. We wrześniu 2006 roku powiat chce przedstawić pakiet informacyjny dla inwestorów, którzy byliby zainteresowani budową lotniska. Władze twierdzą, że tym portem lotniczym interesują się inwestorzy nie tylko z Polski, ale także z zagranicy.

Koszt budowy to 14-18 mln euro. Powiat liczy, że 85 proc. kosztów inwestycji uda się sfinansować z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego. Lotnisko mogłoby zacząć działać od 2009 roku.
Plan budowy lotniska w Gryźlinach zależy od tego, jakie prace zostaną wykonane w Szymanach. Jeśli z portu w tej miejscowości nic nie wyjdzie, to w Gryźlinach można byłoby zbudować pas o długości 2100 metrów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej