Szansa na Hewelianum

2007-05-22 13:46
ośrodek edukacyjny Hewelianum
Autor: brak danych

Na początku września pojawiła się kolejna szansa na budowę ośrodka edukacyjnego Hewelianum. Projekt zakłada stworzenie na terenach Frontu Grodzisko w Gdańsku zespołu edukacyjno-rekreacyjnego dla dzieci, młodzieży i całych rodzin. Ośrodek będzie typowym science center.

5 września 2006 roku ogłoszono przetarg na realizację centrum. Program ten jest jednym z projektów europejskich. Powstanie na terenie zespołu pofortecznego Grodzisko. Część budynków zostanie odrestaurowana i zaadaptowana na cele wystawiennicze. Poza tym zagospodarowanych zostanie 8 hektarów terenów zielonych. Stworzonych zostanie kilka pracowni: Energii, Nieba i Słońca, Ziemi, wehikuł czasu, planetarium, kolejka linowa oraz park edukacyjny.

Realizację przedsięwizięcia zaplanowano na lata 2006-2011. Została ona podzielona na dwa etapy. Koszt projektu Hewelianum wynosi ponad 25 mln zł. Inwestycja została dofinansowana z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przeznaczonych na działania związane z rewitalizacją obszarów zdegradowanych w woj. pomorskim w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego Dofinansowanie w ramach ZPORR wynosi 11,8 mln. Miasto Gdańsk wsparło realizację centrum kwotą ok. 11 mln zł. Projekt uzyskał dodatkowo wsparcie finansowe z Ministerstwa Kultury w wysokości 1 mln zł w ramach programu "Promesa Ministra Kultury".

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej