STRABAG wybuduje obwodnicę Rzepina

2016-07-28 10:55
Obwodnica Janikowa
Autor: Alstal Grupa Budowlana Sp.z o.o. sp.k. Obwodnica Janikowa

Trasa powstanie najpóźniej do końca października 2017. Realizacja inwestycji będzie kosztować prawie 6 mln zł netto.

Obwodnica powstanie na terenie gminy Rzepin, w województwie lubuskim. W niedalekiej przyszłości zapewni dojazd do węzła autostrady A2. Droga prawie w całości będzie przebiegała przez teren niezabudowany, blisko obszarów chronionych programem Natura 2000 (Rynny Jezior Rzepińskich – 2,5 km, Dolina Ilanki – 4 km, Torfowiska Sułowskie ok. 6 km).

Przyszła obwodnica długości 2,4 km będzie miała parametry trasy G. Wykonawca wybuduje jednojezdniową dwupasmową trasę o szerokości jezdni 7 m z 2-metrowymi poboczami. Droga swój początek będzie miała przy rondzie na przecięciu z drogą powiatową 1245F i zakończy się rondem w ciągu dróg wojewódzkich nr 134 i 139 (ul. Mickiewicza i ul. Okrężna). W jej ciągu powstanie 8 zjazdów asfaltowych na wewnętrzne drogi leśne, które także zostaną zmodernizowane.

W ramach realizacji powstaną też 4 betonowe przepusty pod jezdnią obwodnicy i jezdnią projektowanego ronda oraz przepusty pod zjazdami na drogi leśne. Wzdłuż obwodnicy wybudowane zostaną rowy w tym m.in. trawiaste opóźniające zimą spływ wód opadowych i roztopowych. Przebudowana zostanie również droga powiatowa nr 1254F. Zadanie będzie polegało na wymianie nawierzchni i rozbudowie układu oświetlenia. Przewidziane jest także wybudowanie przejścia dla małych zwierząt oraz odtworzenie szaty roślinnej w jego okolicy po to by ukierunkować wędrówkę zwierząt.

Ponadto w projekcie zaplanowano wymianę i budowę kanalizacji deszczowej, osadników-separatorów, rowów i innych urządzeń koniecznych do właściwego gospodarowania wodami opadowymi i roztopowymi.

Budowę obwodnicy zlecił Zarząd Dróg Wojewódzkich oddział Zielona Góra. Inwestycja realizowana jest przy współfinansowaniu z UE.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej