Skanska przebuduje Łódź Widzew

2009-12-07 13:59
Dworzec Łódź Widzew po modernizacji
Autor: PKP SA Dworzec Łódź Widzew po modernizacji

8 grudnia 2009 r. rozpoczną się prace związane z przebudową dworca Łódź Widzew. W wyniku postępowania przetargowego został wyłoniony wykonawca – Skanska SA zajmie się całym projektem.

Koszt planowanych prac wynosić będzie 6 343 428,10 zł (w tym 4 104 552,69 zł PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Łodzi, 2 238 875,41 Zarząd Dróg i Transportu). Termin wykonania określono na 6 miesięcy od dnia podpisania umowy, czyli od 1 grudnia 2009r. Przekazanie placu budowy generalnemu wykonawcy firmie Skanska nastąpi 8 grudnia 2009r.

Budynek dworca zostanie rozbudowany. W dobudowanej części znajdować się będzie 5 kas biletowych oraz informacja jak również hol o powierzchni ok.92 m2. Dodatkowo w istniejącym budynku zostanie wydzielona poczekalnia dla podróżnych o powierzchni ok. 41 m2. Aby usprawnić obsługę klientów przewidziano również zainstalowanie automatów do sprzedaży biletów.

Tereny znajdujące się bezpośrednio przy dworcu również ulegną przebudowie. Powstaną dwa oświetlone parkingi na ok. 200 stanowisk każdy. Bezpośrednio za budynkiem dworca w stronę miasta powstanie pętla autobusowa dla trzech linii, które skomunikują dworzec Łódź Widzew z centrum miasta oraz postój taxi. Zgodnie z umową ZDiT będzie finansował cześć projektu: budowę pętli autobusowej dla 3 linii, budowę parkingu zachodniego dla ok. 200 stanowisk w technologii nawierzchni ażurowej, budowę drogi dojazdowej do dworca Łódź Widzew od strony ul. Służbowej wraz z postojem taxi.

Zakończenie prac przewidywane jest na II kwartał 2010 roku. Po zakończeniu prac nastąpi zamknięcie dworca Łódź Fabryczna i rozpocznie się modernizacja linii Łódź Widzew – Łódź Fabryczna wraz z przeniesieniem Łodzi Fabrycznej pod ziemię w latach 2010 – 2013. Projekt ten jest związany  z programem budowy i uruchomienia Kolei Dużych Prędkości w Polsce.

Po zamknięciu stacji Łódź Fabryczna obsługę pasażerów przejmie dworzec Łódź Widzew. 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej