SGH będzie miała nowy gmach z ogrodem na dachu

2021-09-21 14:23
gmach SGH
Autor: materiały SGH Wizualizacja nowego gmachu SGH z ogrodem na dachu

Szkoła Główna Handlowa podpisała umowę na budowę Centrum Przestrzeni Innowacyjnej. Będzie to budynek dydaktyczny SGH, zlokalizowany przy ul. Batorego 8 w Warszawie. Nowy gmach SGH zaprojektowała wybrana w konkursie pracowania Stelmach i Partnerzy. Wybuduje go firma Erbud za prawie 86 ml zł.

Spis treści

  1. Co proponują architekci w projekcie budynku SGH?
  2. Funkcje nowego budynku SGH
  3. Kiedy zakończy się budowa obiektu SGH?
  4. Gdzie powstanie Centrum Przestrzeni Innowacyjnej SGH?

Co proponują architekci w projekcie budynku SGH?

Autorem projektu nowego budynku uczelni jest pracownia Stelmach i Partnerzy pod kierownictwem prof. Bolesława Stelmacha. Architekci zaproponowali budynek oparty na żelbetowej konstrukcji z rozłożystymi tarasami. Cały budynek ma być skąpany w zieleni - obsadzone nią będą tarasy, a na dachu powstanie ogród. Wewnątrz, od parteru po ostatnie piętro,  planowana jest zielona ściana. Będzie pełnić ważną funkcję, nie tylko estetyczną, ale poprawi bilans energetyczny i stworzy przyjazny mikroklimat wewnątrz budynku, filtrując powietrze i regulując temperaturę. Żelbetowa konstrukcja będzie w kolorze ceglastym, nawiązującym do budynku głównego SGH. Obiekt będzie nowoczesny, ekologiczny i energooszczędny.

nowy budynek SGH
Autor: materiały SGH Tarasy budynku SGH oraz dach mają być obsadzone zielenią

Funkcje nowego budynku SGH

Nowy czterokondygnacyjny budynek o powierzchni ponad 6000 m² będzie pełnił funkcje dydaktyczno-administracyjne. Ma oferować 1000 miejsc w salach wykładowych i laboratoriach. W projekcie uwzględniono 24 nowoczesne sale dydaktyczne, w tym jedną aulę na blisko 140 miejsc, oraz szereg mniejszych sal umożliwiających realizację aktywnych zajęć, warsztatów i seminariów. Aula pozwoli organizować w nowym gmachu również konferencje. 

wnętrze nowego budynku SGH
Autor: materiały SGH Nowy budynek SGH będzie pełnił przede wszystkim funkcję dydaktyczną

Parter budynku będzie poświęcony głównie funkcji usługowej, zapewniając zaplecze socjalne i otwarte miejsce audytoryjno-wystawowe. Jedno piętro będzie pełnić funkcję, w zależności od potrzeb, biurową lub naukową. Jest również przewidziane piętro z miejscami parkingowymi dla aut oraz dużej liczby rowerów. 

budynek SGH
Autor: materiały SGH Nowy budynek SGH - Centrum Przestrzeni Innowacyjnej - powstanie przy ulicy Batorego

Kiedy zakończy się budowa obiektu SGH?

Szkoła Główna Handlowa podpisała umowę na budowę obiektu dydaktyczno-administracyjnego Centrum Przestrzeni Innowacyjnej z firmą Erbud. Wartość kontraktu to ok. 85,9 mln zł. Budowa ma potrwać 2 lata.

Gdzie powstanie Centrum Przestrzeni Innowacyjnej SGH?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej