Rzeszów dostanie z UE ponad 56 mln zł

2017-02-16 16:59
MPWiK_Rzeszów
Autor: MPWiK w Rzeszowie Przebudowa sieci wodociągowej.

To dotacja na m.in. rozbudowę sieci kanalizacyjnej oraz modernizację oczyszczalni ścieków. Inwestycja, która ma być zakończona w 2022 r., pochłonie ok. 115 mln zł.

Oczyszczalnia ścieków w Rzeszowie
Autor: MPWiK w Rzeszowie Oczyszczalnia ścieków w Rzeszowie

Umowę wodno-ściekową w ramach unijnego działania 2.3. zawarły 16 lutego Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie. W NFOŚiGW podkreślają, że jest to już setna tego typu umowa. Łączna wartość przyznanych na ich podstawie dotacji przekracza 2,1 mld zł. Dzięki nim zrealizowane zostaną inwestycje o wartości 4 mld zł.
Rzeszowska zakłada modernizację oczyszczalni ścieków, w tym budowę instalacji fotowoltaicznej na jej terenie, a także modernizacje 4,31 km sieci wodociągowej i zbiorników wody pitnej oraz rozbudowę o 11 km kanalizacji sanitarnej. Całkowity koszt realizacji rzeszowskiego projektu sięga 115 mln zł, z czego kwota dotacji opiewa na sumę ok. 56,8 mln zł. Inwestycję rozpoczęto w II kwartale 2014 r., a jej zakończenie zaplanowano na IV kwartał 2022 r.
NFOŚiGW poinformował, że do rozdysponowania zostało mu jeszcze ok. 4,9 mld zł. Te pieniądze umożliwią realizację projektów o wartości ok. 13 mld zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej