Rozbudowa Centrum Manggha

2007-05-21 16:45
Manggha
Autor: brak danych

Przy Centrum Kultury i Sztuki Japońskiej Manggha w Krakowie powstać ma nowa galeria o nazwie "Europa-Daleki Wschód". Trwa właśnie wyburzanie starej kamienicy, na miejscu której stanie budynek zaprojektowany przez biuro Ingarden & Ewy.

Galeria "Europa-Daleki Wschód" planowana jest jako swego rodzaju aneks Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej. Trzypiętrowy budynek galerii zlokalizowany będzie z jednej strony szkoły języka japońskiego, z drugiej od ulicy Konopnickiej, w sąsiedztwie Mangghi. Górne partie budynku będą odchylone, tak aby otworzyć widok w kierunku Wawelu. Cała architektura będzie spokojna i stonowana.

Działalność wystawiennicza galerii ma być uzupełnieniem dla Mangghi. Powierzchnia nowego pawilonu będzie mieć ok. 1600 mkw. Taka powierzchnia pozwoli na prezentacją artystów nie tylko z Azji. Pomieści wystawy stałe i czasowe. Rozpoczęcie budowy galerii "Europa- Daleki Wschód" rozpocząć się ma w 2007 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej