Rewitalizacja miasta Sopot

2007-05-23 18:24
rewitalizacja miasta sopot1
Autor: brak danych

W Sopocie szykuje się kolejna przebudowa centrum miasta. Tym razem zniknie paskudny dworzec PKP, a na jego miejsce powstanie kompleks kilku budynków: hotel, centrum handlowo-biurowe i nowy dworzec.

Projekt przygotowany został przez pracownię architektoniczną Horus i urbanistów z Plan Projektu. Wykorzystali oni fakt, że dworzec znajduje się na naturalnym wzniesieniu i przenieśli ruch drogowy "do podziemia". Samochody i autobusy zjeżdżać będą pod ziemię tuż przy hotelu Rezydent. Pod ziemią znajdzie się również parking dla 260 samochodów i węzeł komunikacji miejskiej. W okolicy dzisiejszych kas SKM, na skwerku tuż przy nowej ulicy zaplanowano duży kompleks handlowy.

Koncepcja rewitalizacji wraz z analizą finansowo-ekonomiczną będzie gotowa na początku 2007 roku. Stworzenie planu pochłonie 36 tys. euro. Dwie trzecie tej kwoty udało się zdobyć dzięki uczestnictwie w unijnym programie "Rewitalizacja miast historycznych".

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej