Rewitalizacja ulicy Bodzentyńskiej w Kielcach. WIZUALIZACJE

2018-03-07 12:08
Rewitalizacja ulicy Bodzentyńskiej w Kielcach
Autor: Tera Group Konkurs na projekt rewitalizacji ul. Bodzentyńskiej w Kielcach wygrała pracownia Tera Group

Rewitalizacja ulicy Bodzentyńskiej zostanie zrealizowana, mimo że projekt rewitalizacji Kielc nie otrzymał dofinansowania - twierdzi Artur Hajdorowicz dyr. Wydziału Rozwoju i Rewitalizacji Miasta. Wiemy jak ulica będzie wyglądała po remoncie. Właśnie rozstrzygnięto konkurs architektoniczny.

Rewitalizacja ulicy Bodzentyńskiej w Kielcach
Autor: Tera Group Bodzentyńska to jedna z najstarszych ulic w Kielcach

Ulica Bodzentyńska należy do najstarszych w Kielcach. Władze miasta chcą, aby po rewitalizacji była bardziej kameralna i uporządkowana. Po zakończeniu inwestycji ma tu być dużo zieleni oraz miejsc do wypoczynku. Nie zabraknie również elementów nawiązujących do historii otoczenia.

Rewitalizacja ulicy Bodzentyńskiej w Kielcach
Autor: Tera Group

Ratusz wyłonił zwycięzcę konkursu architektoniczno-urbanistycznego na rewitalizację ulicy Bodzentyńskiej spośród 10 koncepcji. Pierwsze miejsce zdobyła kielcka pracownia Tera Group. Sąd konkursowy uznał, że realizacja tego projektu nie przekroczy zaplanowanego budżetu. Podobała się również prostota zaproponowanych form. Architekci zaprojektowali strefę wypoczynku dla mieszkańców z dużą ilością zieleni. Zgodnie z oczekiwaniami projekt zawiera również elementy nawiązujące do historii tego miejsca.

Rewitalizacja ulicy Bodzentyńskiej w Kielcach
Autor: Tera Group Drugie miejsce w konkursie zajął zespół architektów Jakuba Heciaka, a trzecie konsorcjum firm: Autorska Pracownia projektowa JWMS Sp. z o.o i Gringoo Architektura Krajobrazu.

Szacowany koszt rewitalizacji ulicy Bodzentyńskiej to 1,5 mln zł. Inwestycja miała zostać wykonana przy wsparciu funduszy unijnych. Niestety projekt rewitalizacji Kielc, w ramach którego planowano wykonać sześć inwestycji, wśród nich między innymi odnowienie Skweru im. Ireny Sendlerowej, przebicie ulicy Silnicznej do Lecha Kaczyńskiego oraz przebudowę ulicy Głowackiego, nie otrzymał dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Jest na liście rezerwowej.

- To jest tak ważne miejsce, że nawet jeśli będzie trzeba je zrewitalizować etapami ze środków własnych miasta, to je zrealizujemy - powiedział Artur Hajdorowicz dyr. Wydziału Rozwoju i Rewitalizacji Miasta

Po opublikowaniu zwycięskich wizualizacji na FB Urzędu Miasta Kielce, wśród mieszkańców miasta rozgorzała dyskusja. Niestety wątpią w to, że drzewa zostaną zachowane. Nie podobają się również ''budki'' niewiadomego przeznaczenia. Mieszkańcy Kielc twierdzą, że projekt jest „przekombinowany”, a oni potrzebują „nowych stylowych ławek, latarni, drzew i zieleni, małej architektury i nawierzchni z dobrych materiałów”. Jednak najbardziej Kielczan niepokoi to, że na wizualizacjach brakuje miejsc parkingowych, bez których nie wyobrażają sobie tego miejsca.

Czytaj też

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej