Remont stadionu Polonia już niedługo

2007-05-22 17:34
Stadion Polonia
Autor: brak danych

Będzie remont stadionu Polonia. W specjalnym komunikacie poinformowała o tym firma Mostostal Warszawa, która wygrała przetarg na modernizację głównego budynku i wykonanie zadaszenia stadionu Polonii.

14 lipca 2006 roku została zawarta umowa między Mostostalem, a Warszawskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, czyli gospodarzem stadionu Polonia. Wartość kontraktu przekroczy 18 mln zł. Inwestycja zostanie sfinansowana z e środków miejskich i Ministerstwa Sportu. Mostostal zapowiada, że prace budowlane rozpoczną się najpóźniej za trzy miesiące.

Dokładny projekt inwestycji nie jest jeszcze znany, ale prace nad nim trwają cały czas. Pozwolenia na budowę firma powinna otrzymać już niedługo, bo za cztery, pięć tygodni. Za trzy miesiące mają zacząć się prace nad modernizacją obiektu. Zakończą się w 20 tygodni od wprowadzenia wykonawcy na plac budowy. Zmodernizowany zostanie budynek klubowy Polonii, który obecnie jest w opłakanym stanie. Remont obejmie także hale do koszykówki, szatnie, zaplecze sanitarne i biura, a także parkingi i elementy małej architektury wraz z renowacją zieleni. Trybuna nad budynkiem głównym zostanie całkowicie zadaszona. Nie zdecydowano jeszcze na czym będzie wsparty dach.
Jeszcze w tym roku ma zostać rozstrzygnięty przetarg na budowę boiska bocznego. Będzie na nim sztuczna nawierzchnia, oświetlenie, trybuna na 300-400 miejsc oraz pawilon socjalny. Na 2007 rok planowany jest także generalny remont basenu. W przyszłości władze miejskie przewidują także budowę trybun za bramkami, tak aby stadion Polonii był zamknięty.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej