Remont przejścia kolejowego w Kuźnicy Białostockiej

2007-11-09 11:14

Kolejowe przejście graniczne w Kuźnicy Białostockiej przejdzie gruntowny remont. Pod koniec września 2007 roku na podróżnych czekać będą nowe perony, przejście podziemne dla pieszych i kładka obserwacyjna dla straży granicznej.

Modernizacja rozpoczęła się 8 marca 2007 roku. Jej koszt - 63 mln zł - zostanie pokryty z Funduszu Schengen. Głównym celem remontu jest oddzielenie ruchu międzynarodowego od lokalnego na odcinku od granicy państwa do stacji kolejowej w Kuźnicy. Inwestycja jest podzielona na kilka etapów. Zrealizuje ją konsorcjum firm, którego liderem jest Mostostal Warszawa S.A.
W ramach inwestycji wybudowane zostaną dwa nowe perony, które połączy tunel podziemny. Wyposażone one zostaną w dwie wiaty parasolowe dla podróżujących, elementy małej architektury kolejowej oraz kontenery dla straży granicznej i urzędu celnego. Wyremontowany zostanie także układ torowy wraz z siecią trakcyjną i urządzeniami sterowania ruchem kolejowym i teletechniki wraz z odwodnieniem układu torowego, jak również kładka obserwacyjna dla straży granicznej. Układ torowy na terenie stacji zostanie ogrodzony oraz wykonane zostaną ogrodzenia dróg celnych w stronę granicy z dwoma mostami samochodowymi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej