Remont przejścia kolejowego w Kuźnicy Białostockiej

2007-11-09 11:14

Kolejowe przejście graniczne w Kuźnicy Białostockiej przejdzie gruntowny remont. Pod koniec września 2007 roku na podróżnych czekać będą nowe perony, przejście podziemne dla pieszych i kładka obserwacyjna dla straży granicznej.

Modernizacja rozpoczęła się 8 marca 2007 roku. Jej koszt - 63 mln zł - zostanie pokryty z Funduszu Schengen. Głównym celem remontu jest oddzielenie ruchu międzynarodowego od lokalnego na odcinku od granicy państwa do stacji kolejowej w Kuźnicy. Inwestycja jest podzielona na kilka etapów. Zrealizuje ją konsorcjum firm, którego liderem jest Mostostal Warszawa S.A.
W ramach inwestycji wybudowane zostaną dwa nowe perony, które połączy tunel podziemny. Wyposażone one zostaną w dwie wiaty parasolowe dla podróżujących, elementy małej architektury kolejowej oraz kontenery dla straży granicznej i urzędu celnego. Wyremontowany zostanie także układ torowy wraz z siecią trakcyjną i urządzeniami sterowania ruchem kolejowym i teletechniki wraz z odwodnieniem układu torowego, jak również kładka obserwacyjna dla straży granicznej. Układ torowy na terenie stacji zostanie ogrodzony oraz wykonane zostaną ogrodzenia dróg celnych w stronę granicy z dwoma mostami samochodowymi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej