Radwar w nowej aranżacji

2009-07-28 16:58
Elewacja frontowa od strony ulicy Poligonowej
Autor: Radwar Business Park

Trwa przebudowa należących do Radwaru budynków biurowych, wzniesionych w  latach 1976-1977, przy ul. Poligonowej 3 w Warszawie. Prace mają zostać zakończone do końca grudnia 2009 r. Pierwsi najemcy będą mogli wprowadzić się na początku przyszłego roku.

Koncepcja architektoniczna elewacji i przebudowy wnętrz oraz powierzchni parkingowych została opracowana przez szczecińską firmę Portal SC. Budynki w nowej aranżacji przeistoczą się Radwar Business Park o łącznej powierzchni 23,5 tys. mkw. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budimex Dromex SA
Ze starych budynków pozostały tylko piwnice i elementy konstrukcyjne, które zostały spięte dwoma nowymi łącznikami. Na takiej konstrukcji powstanie nowoczesny kompleks biurowy klasy B+, natomiast pomiędzy zmodernizowanymi biurowcami a dobudowanymi częściami znajdzie się wewnętrzne patio.

Dwa istniejące budynki biurowe A i B (usytuowane do siebie równolegle) poddane zostały głębokiej modernizacji. Połączone będą budynkiem frontowym C od strony ulicy Poligonowej oraz budynkiem łącznika D od strony dziedzińca zachodniego (po stronie przeciwległej do budynku frontowego). Pomiędzy połączonymi budynkami A, B, C i D, po stronie wewnętrznej utworzono dziedziniec  z lokalami usługowo-handlowymi na parterze i biurami na pozostałych czterech kondygnacjach.

Radwar Business Park
Autor: Radwar Business Park Wejście główne od strony ulicy Poligonowej

Kompleks będzie miał pięć kondygnacji naziemnych i jedną podziemną (zaadaptowaną w piwnicach), w której znajdzie się parking na 225 miejsc. Część stanowisk w garażu podziemnym została zaprojektowana na platformach  parkingowych w systemie parkowania firmy Klaus. Przewidziano także 25 miejsc parkingowych zlokalizowanych na tarasie od strony zachodniej. Fasady zewnętrzne budynków zaprojektowano jako ściany kurtynowe słupowo-ryglowe w systemie profili aluminiowych ze szkleniem semistrukturalnym i z wypełnieniem ze szkła termoizolacyjnego, z oknami uchylnymi 15 cm od dołu oraz z elementami z kamienia naturalnego – granitu ciemnoszarego oraz jasnoszarego.
W Radwar Business Park przewidziano osiem wind, z czego jedna zaprojektowana została jako reprezentacyjna winda panoramiczna. W budynkach zaplanowano m.in. wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, pełną klimatyzację, podwieszane sufity, kontrolę dostępu, ochronę, sieci teleinformatyczne.

Projekt ma spełniać dwie funkcje - biurową (11,8 tys. mkw. powierzchni użytkowej) i zlokalizowaną na parterze handlowo-usługową (1,1 tys. mkw.). W drugiej części mają się znaleźć sale konferencyjne, restauracja i kantyna dla najemców, centrum medyczne, małe lokale usługowe, usługi typu fitness, a także salon fryzjerski i kosmetyczny.

Radwar Business Park
Autor: Radwar Business Park Widok od ulicy Ostrobramskiej

Radwar Business Park w liczbach:

  • Powierzchnia całkowita zespołu budynków – 23 457 m2
  • Powierzchnia użytkowa biur – 11 803 m2
  • Powierzchnia użytkowa części usługowo-handlowej – 1115 m2
  • Parkingi  (225 miejsc w garażu podziemnym; 25 miejsc na terenie kompleksu) – 4852 m2
  • Powierzchnie wspólne – 3920 m2
  • Powierzchnie pomocnicze – 1766 m2
  • Współczynnik parkingowy – 1 / 52 m2

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej