Punkt widokowy w Dolinie Dolnej Odry. Nowa atrakcja w Polsce na Pomorzu Zachodnim

2020-11-27 15:14
Punkt widokowy
Autor: youtube Punkt widokowy powstał na Słowiańskiej Górze, na wysokości ponad 70 metrów nad poziomem morza.

Nowy punkt widokowy w Widuchowej to taras o oryginalnej konstrukcji, z którego podziwiać można przyrodę w Dolinie Dolnej Odry. To inwestycja Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego, zrealizowana przy wsparciu funduszy unijnych Interreg. Jak Wam się podoba taka inwestycja? Dowiedz się, jak dojechać do punktu widokowego w Widuchowej.

Spis treści

  1. Nowa atrakcja w Polsce - punkt widokowy W Dolinie Dolnej Odry
  2. Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry - dlaczego warto tam pojechać?
  3. Gdzie powstał punkt widokowy?
  4. Jak dojechać do punktu widokowego w Widuchowej?
  5. Punkt widokowy to nie koniec inwestycji

Nowa atrakcja w Polsce - punkt widokowy W Dolinie Dolnej Odry

Inwestorzy zadbali o to, aby nowy punkt widokowy był oryginalny pod względem konstrukcji oraz był atrakcyjny dla turystów. Taras ma dwa poziomy, z czego dolny to miejsce do wypoczynku, z ławkami, a górny to punkt widokowy w postaci przechylonego pierścienia. Prowadzą do niego dwa niezależne ciągi schodów. Z jego szczytu można podziwiać panoramę Doliny Dolnej Odry oraz rzadkie gatunki ptaków.

Punkt widokowy
Autor: youtube Punkt widokowy w Widuchowej ma dwa poziomy - na górze powstał taras widokowy, a na dole wypoczynkowy

Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry - dlaczego warto tam pojechać?

Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry powstał 1 kwietnia 1993. Zajmuje obszar położony na Międzyodrzu, pomiędzy rozgałęzieniem Odry Wschodniej i Zachodniej. Park zajmuje teren o powierzchni 6009 ha, jego długość wynosi ok. 100 km, o szerokość do 12 km. Park położony jest w gminach: Kołbaskowo, Gryfino i Widuchowa.

Całe terytorium parku pokrywają obszary sieci Natura 2000. Dolina Dolnej Odry to siedlisko przyrodnicze rzadkich zwierząt i roślin. Można tu spotkać m.in. wydry, rybitwy czarne, bąki czy derkacze. Zimą wiele gatunków ptaków wędrownych ma tu swoje miejsce wypoczynkowe. We wrześniu można w Dolinie Odry spotkać ogromne ilości żurawi, które zatrzymują się tu na kilka tygodni w drodze na południe. Jest to też jeden z nielicznych obszarów gdzie żyją bieliki.

Dolina Odry to na mapie Polski wyjątkowe miejsce, w którym panuje zupełnie inna rzeczywistość. Można tu naprawdę odpocząć, a teraz także odwiedzić niesamowity punkt widokowy. Macie w planach odwiedziny?

Zobacz także:

Gdzie powstał punkt widokowy?

Punkt widokowy powstał w miejscowości Widuchowa na Pomorzu Zachodnim. Dokładnie na Słowiańskiej Górze, na wysokości ponad 70 metrów nad poziomem morza.

Jak dojechać do punktu widokowego w Widuchowej?

Punkt widokowy to nie koniec inwestycji

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego zapowiada, że do końca 2021 roku powstaną także wieża obserwacyjna w gminie Boleszkowice oraz 13 innych miejsc postojowych w parku krajobrazowym m.in. w Stolpe, Criewen, Gatow, Gartz i w gminach Kołbaskowo, Gryfino, Widuchowa, Cedynia, Mieszkowice i Boleszkowice. Taras widokowy to pierwsza inwestycja w ramach wartego 2,5 mln euro projektu "Zrównoważona turystyka w Unikalnej Dolinie Dolnej Odry".

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej