Punkt widokowy w Dolinie Dolnej Odry. Nowa atrakcja w Polsce na Pomorzu Zachodnim

Punkt widokowy
Autor: youtube Punkt widokowy powstał na Słowiańskiej Górze, na wysokości ponad 70 metrów nad poziomem morza.

Nowy punkt widokowy w Widuchowej to taras o oryginalnej konstrukcji, z którego podziwiać można przyrodę w Dolinie Dolnej Odry. To inwestycja Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego, zrealizowana przy wsparciu funduszy unijnych Interreg. Jak Wam się podoba taka inwestycja? Dowiedz się, jak dojechać do punktu widokowego w Widuchowej.

Spis treści

  1. Nowa atrakcja w Polsce - punkt widokowy W Dolinie Dolnej Odry
  2. Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry - dlaczego warto tam pojechać?
  3. Gdzie powstał punkt widokowy?
  4. Jak dojechać do punktu widokowego w Widuchowej?
  5. Punkt widokowy to nie koniec inwestycji

Nowa atrakcja w Polsce - punkt widokowy W Dolinie Dolnej Odry

Inwestorzy zadbali o to, aby nowy punkt widokowy był oryginalny pod względem konstrukcji oraz był atrakcyjny dla turystów. Taras ma dwa poziomy, z czego dolny to miejsce do wypoczynku, z ławkami, a górny to punkt widokowy w postaci przechylonego pierścienia. Prowadzą do niego dwa niezależne ciągi schodów. Z jego szczytu można podziwiać panoramę Doliny Dolnej Odry oraz rzadkie gatunki ptaków.

Punkt widokowy
Autor: youtube Punkt widokowy w Widuchowej ma dwa poziomy - na górze powstał taras widokowy, a na dole wypoczynkowy

Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry - dlaczego warto tam pojechać?

Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry powstał 1 kwietnia 1993. Zajmuje obszar położony na Międzyodrzu, pomiędzy rozgałęzieniem Odry Wschodniej i Zachodniej. Park zajmuje teren o powierzchni 6009 ha, jego długość wynosi ok. 100 km, o szerokość do 12 km. Park położony jest w gminach: Kołbaskowo, Gryfino i Widuchowa.

Całe terytorium parku pokrywają obszary sieci Natura 2000. Dolina Dolnej Odry to siedlisko przyrodnicze rzadkich zwierząt i roślin. Można tu spotkać m.in. wydry, rybitwy czarne, bąki czy derkacze. Zimą wiele gatunków ptaków wędrownych ma tu swoje miejsce wypoczynkowe. We wrześniu można w Dolinie Odry spotkać ogromne ilości żurawi, które zatrzymują się tu na kilka tygodni w drodze na południe. Jest to też jeden z nielicznych obszarów gdzie żyją bieliki.

Dolina Odry to na mapie Polski wyjątkowe miejsce, w którym panuje zupełnie inna rzeczywistość. Można tu naprawdę odpocząć, a teraz także odwiedzić niesamowity punkt widokowy. Macie w planach odwiedziny?

Zobacz także:

Gdzie powstał punkt widokowy?

Punkt widokowy powstał w miejscowości Widuchowa na Pomorzu Zachodnim. Dokładnie na Słowiańskiej Górze, na wysokości ponad 70 metrów nad poziomem morza.

Jak dojechać do punktu widokowego w Widuchowej?

Punkt widokowy to nie koniec inwestycji

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego zapowiada, że do końca 2021 roku powstaną także wieża obserwacyjna w gminie Boleszkowice oraz 13 innych miejsc postojowych w parku krajobrazowym m.in. w Stolpe, Criewen, Gatow, Gartz i w gminach Kołbaskowo, Gryfino, Widuchowa, Cedynia, Mieszkowice i Boleszkowice. Taras widokowy to pierwsza inwestycja w ramach wartego 2,5 mln euro projektu "Zrównoważona turystyka w Unikalnej Dolinie Dolnej Odry".

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej