Najwyższa wieża widokowa Sky Walk w Polsce w Świeradowie-Zdroju otwarta dla zwiedzających

2021-06-09 15:10
wieza widokowa sky walk w swieradowie zdroju
Autor: FB/SKY WALK Świeradów-Zdrój Od 3 czerwca można korzystac z atrakcji wieży widokowej Sky Walk w Swieradowie Zdroju. Wieża otwarta jest w godzinach od 10 do 20

Najwyższa wieża widokowa w Polsce, wieża Sky Walk, nad miastem Świeradów-Zdrój na Dolnym Śląsku już otwarta. Od 3 czerwca czekają ścieżki dydaktyczne w koronach drzew, 100-metrowa zjeżdżalnia, przeźroczysta platforma na szczycie wieży, czyli główne atrakcje inwestycji za 40 mln zł. Pejzaże z wieży widokowej zapierają dech.

Spis treści

  1. Wieża widokowa Sky Walk w Świeradowie-Zdroju - największa w Polsce
  2. Bilety i godziny otwarcia wieży Sky Walk
  3. Jak dojechać do najwyższej wieży widokowej w Polsce?

Wieża widokowa Sky Walk w Świeradowie-Zdroju - największa w Polsce

Tuż nad miastem Świeradowo-Zdrój powstała 70-metrowa wieża widokowa. Konstrukcja wyrasta blisko miasta, bo na zboczu góry Świeradowiec (1037 m n.p.m.). Jest to największa tego typu budowla w Polsce. Dostrzec ją można już z odległości 50 km. Górny taras widokowy znajduje się na wysokości 55 m. W najwyższym punkcie ścieżki można wejść na szklaną, przezierną platformę znajdującą się ponad szczytami drzew. Niewątpliwą atrakcją dla miłośników mocnych wrażeń, jest wkomponowana w konstrukcję wieży ponad 100-metrowa zjeżdżalnia, nachylona pod kątem 29 stopni. Dzięki niej w ciągu kilku sekund można przenieść się z góry na dół.

Wieża połączona jest z trzema kilometrami ścieżek w koronach drzew, z których można podziwiać panoramę całego pasma Gór Izerskich oraz Karkonoszy. Ścieżka prowadząca od podnóża wieży na jej szczyt ma długość 1 km. Kręty, drewniany podest jest dostępny dla wszystkich, także dla osób starszych, niepełnosprawnych czy rodzin z dziećmi. Na wieżę widokową będzie wchodzić również po zmroku.

Bilety i godziny otwarcia wieży Sky Walk

Wieża widokowa Sky Walk jest otwarta w godzinach 10:00-20:00. Ostatnie wejście na wieżę jest możliwe na godzinę przed jej zamknięciem.

Bilet na najwyższą wieżę widokową kosztuje 49 zł dla osoby dorosłej, 39 zł - dla dziecka (3-11 lat). Bilet rodzinny (dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci) kosztuje 159 zł. Wstęp dla dzieci do 3. roku życia jest bezpłatny. Za zjazd zjeżdżalnią trzeba zapłacić dodatkowe 9 zł. Biletów nie można kupić online, tylko w kasie biletowej na miejscu.

Jak dojechać do najwyższej wieży widokowej w Polsce?

Inwestycja powstała w Świeradowie-Zdroju, na zboczu Świeradowca. Świeradów-Zdrój to jedno z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce, które każdego roku gości setki tysięcy turystów. Popularnością cieszą się kolejka linowa oraz źródła wód leczniczych. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej