Najwyższa wieża widokowa w Polsce powstaje w Świeradowie-Zdroju

Wieża widokowa Świeradowo-Zdrój
Autor: zrzut ekranu/YouTube.com/ wieża widokowa Świeradów-Zdrój Najwyższa wieża widokowa w Polsce będzie miała wysokość 70 m

Najwyższa wieża widokowa w Polsce wyrasta nad miastem Świeradów-Zdrój na Dolnym Śląsku. Ścieżki dydaktyczne w koronach drzew, 100-metrowa zjeżdżalnia, przeźroczysta platforma na szczycie wieży, to główne atrakcje inwestycji. Zobacz naszą galerię zdjęć. Wieża widokowa już na tym etapie robi duże wrażenie.

Już na początku 2017 roku słychać było, że w Świeradowie-Zdroju powstanie najwyższa w Polsce wieża widokowa. Prace miały ruszyć już w 2018. W końcu wykonawca wszedł na plac budowy dopiero we wrześniu 2020.

Spis treści

  1. Jaka będzie wieża widokowa w Świeradowie-Zdroju?
  2. Kiedy zakończy się budowa wieży widokowej?
  3. Gdzie powstanie najwyższa wieża widokowa w Polsce?

Jaka będzie wieża widokowa w Świeradowie-Zdroju?

Tuż nad miastem Świeradowo-Zdrój powstaje 70-metrowa wieża widokowa. Konstrukcja wyrasta blisko miasta, bo na zboczu góry Świeradowiec (1037 m n.p.m.). Ma to być największa tego typu budowla w Polsce. Dostrzec ją będzie można już z odległości 50 km. Górny taras widokowy ma się znajdować na wysokości 55 m. W najwyższym punkcie ścieżki będzie można wejść na szklaną, przezierną platformę znajdującą się ponad szczytami drzew. Niewątpliwą atrakcją dla miłośników mocnych wrażeń, ma być wkomponowana w konstrukcję wieży ponad 100-metrowa zjeżdżalnia, nachylona pod kątem 29 stopni. Dzięki niej w ciągu kilku sekund będzie można przenieść się z góry na dół.

Wieża połączona będzie z trzema kilometrami ścieżek w koronach drzew, z których będzie można podziwiać panoramę całego pasma Gór Izerskich oraz Karkonoszy. Ścieżka prowadząca od podnóża wieży na jej szczyt będzie miała długość 1 km. Kręty, drewniany podest ma być dostępny dla wszystkich, także dla osób starszych, niepełnosprawnych czy rodzin z dziećmi. Na wieżę widokową będzie można wejść również po zmroku.

Kiedy zakończy się budowa wieży widokowej?

Najwyższa w Polsce wieża widokowa powinna być gotowa na wiosnę 2021 roku.

Gdzie powstanie najwyższa wieża widokowa w Polsce?

Inwestycja powstaje w Świeradowie- Zdroju, na zboczu Świeradowca.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej