Najwyższa wieża widokowa Sky Walk w Polsce w Świeradowie-Zdroju otwarta dla zwiedzających

2021-06-09 15:10
wieza widokowa sky walk w swieradowie zdroju
Autor: FB/SKY WALK Świeradów-Zdrój Od 3 czerwca można korzystac z atrakcji wieży widokowej Sky Walk w Swieradowie Zdroju. Wieża otwarta jest w godzinach od 10 do 20

Najwyższa wieża widokowa w Polsce, wieża Sky Walk, nad miastem Świeradów-Zdrój na Dolnym Śląsku już otwarta. Od 3 czerwca czekają ścieżki dydaktyczne w koronach drzew, 100-metrowa zjeżdżalnia, przeźroczysta platforma na szczycie wieży, czyli główne atrakcje inwestycji za 40 mln zł. Pejzaże z wieży widokowej zapierają dech.

Spis treści

  1. Wieża widokowa Sky Walk w Świeradowie-Zdroju - największa w Polsce
  2. Bilety i godziny otwarcia wieży Sky Walk
  3. Jak dojechać do najwyższej wieży widokowej w Polsce?

Wieża widokowa Sky Walk w Świeradowie-Zdroju - największa w Polsce

Tuż nad miastem Świeradowo-Zdrój powstała 70-metrowa wieża widokowa. Konstrukcja wyrasta blisko miasta, bo na zboczu góry Świeradowiec (1037 m n.p.m.). Jest to największa tego typu budowla w Polsce. Dostrzec ją można już z odległości 50 km. Górny taras widokowy znajduje się na wysokości 55 m. W najwyższym punkcie ścieżki można wejść na szklaną, przezierną platformę znajdującą się ponad szczytami drzew. Niewątpliwą atrakcją dla miłośników mocnych wrażeń, jest wkomponowana w konstrukcję wieży ponad 100-metrowa zjeżdżalnia, nachylona pod kątem 29 stopni. Dzięki niej w ciągu kilku sekund można przenieść się z góry na dół.

Wieża połączona jest z trzema kilometrami ścieżek w koronach drzew, z których można podziwiać panoramę całego pasma Gór Izerskich oraz Karkonoszy. Ścieżka prowadząca od podnóża wieży na jej szczyt ma długość 1 km. Kręty, drewniany podest jest dostępny dla wszystkich, także dla osób starszych, niepełnosprawnych czy rodzin z dziećmi. Na wieżę widokową będzie wchodzić również po zmroku.

Bilety i godziny otwarcia wieży Sky Walk

Wieża widokowa Sky Walk jest otwarta w godzinach 10:00-20:00. Ostatnie wejście na wieżę jest możliwe na godzinę przed jej zamknięciem.

Bilet na najwyższą wieżę widokową kosztuje 49 zł dla osoby dorosłej, 39 zł - dla dziecka (3-11 lat). Bilet rodzinny (dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci) kosztuje 159 zł. Wstęp dla dzieci do 3. roku życia jest bezpłatny. Za zjazd zjeżdżalnią trzeba zapłacić dodatkowe 9 zł. Biletów nie można kupić online, tylko w kasie biletowej na miejscu.

Jak dojechać do najwyższej wieży widokowej w Polsce?

Inwestycja powstała w Świeradowie-Zdroju, na zboczu Świeradowca. Świeradów-Zdrój to jedno z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce, które każdego roku gości setki tysięcy turystów. Popularnością cieszą się kolejka linowa oraz źródła wód leczniczych. 

Hotele w zamkach w Polsce

Pytanie 1 z 10
Co to za zamek?
Zamki w Polsce
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej