Słotwiny Arena w Krynicy Zdroju - ścieżka w koronach drzew w polskich górach. Fotorelacja

2024-04-18 15:50

Ścieżka w koronach drzew ma swój początek na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena w Krynicy Zdroju. Powstała tu drewniana konstrukcja wieży widokowej, do której prowadzi ścieżka przebiegająca wśród koron drzew lasów Jaworzyny Krynickiej. Warto odwiedzić to miejsce podczas majówki 2024.

Ścieżka w koronach drzew – jak jest zbudowana?

Wieża na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m.) ma wysokość 49,5 m. Natomiast drewniana ścieżka, podparta jest przez 18 wież wsporczych i 87 słupów. Jej łączna długość to 1030 metrów. Na całej długości przeprawy zainstalowane są tablice edukacyjne, dzięki którym zwiedzający mogą bliżej poznać okoliczną przyrodę oraz historię regionu.

Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, jest mierząca 60 metrów zjeżdżalnia. Turyści mogą z niej podziwiać z góry pasmo Jaworzyny, Beskid Sądecki i Niski. Ścieżką w koronach drzew może spacerować każdy. Trasa jest dostosowana również do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Budowa ścieżki w koronach drzew na szczycie stacji narciarskiej trwała kilkanaście miesięcy. Atrakcja została udostępniona turystom w sierpniu 2019.

Ścieżka w koronach drzew – jedyna taka atrakcja w Polsce

Wieża widokowa ze ścieżką zawieszoną na wysokości koron drzew to pierwsza tego typu inwestycja w Polsce. Wśród europejskich budowli wyróżnia ją konstrukcja w całości wykonana z drewna akacjowego. Na wieżę można się dostać nowoczesną, 6-osobową kolejką krzesełkową Doppelmayer lub wejść spacerem utwardzoną, widokową drogą. Obiekt znajduje się na terenie ośrodka narciarskiego Słotwiny Arena przy ul. Słotwińskiej 51A w Krynicy-Zdroju. Jest to pierwsze tego typu dzieło polskich konstruktorów, architektów i cieśli.

Ścieżka w koronach drzew Krynica Słotwiny
Autor: Dominika Merek Na wieżę widokową można się dostać nowoczesną, 6-osobową kolejką krzesełkową ze stacji narciarskiej Słotwiny Arena lub wejść krótkim spacerem. Tak prezentuje się wieża ze szlaku
Ścieżka w koronach drzew w Polsce
Autor: Słotwiny Arena Tak wyglądał plac budowy na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena w Krynicy Zdroju
Ścieżka w koronach drzew w Polsce
Autor: Słotwiny Arena Widok jaki mozna podziwiać z wieży widokowej na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena w Krynicy Zdroju
Ścieżka w koronach drzew Krynica Słotwiny
Autor: Dominika Merek Naszym zdaniem zasadne jest pytanie o wpływ na środowisko tej krynickiej atrakcji...

Spis treści

  1. Ścieżka w koronach drzew – jak jest zbudowana?
  2. Ścieżka w koronach drzew – jedyna taka atrakcja w Polsce
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej