PTB Nickel z wykładami na Budmie: Budownictwo sportowe w aspekcie PPP

2011-01-26 14:42
Artur Pluta i Marcin Wawrzyniak podczas wykładu
Autor: re:view Artur Pluta i Marcin Wawrzyniak podczas wykładu

Na początku stycznia 2011 r. odbywały się w Poznaniu największe budowlane targi w Polsce – Budma 2011. To już dwudziesta edycja tego uznanego wydarzenia targowego. Targi te to nie tylko stoiska wystawiennicze i prezentacje najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Budma jest również ważnym miejscem wymiany branżowego know-how w ramach konferencji tematycznych i prezentacji. PTB Nickel, firma budowlana z 20-letnim doświadczeniem na rynku brała czynny udział w merytorycznej wymianie doświadczeń podczas spotkań panelowych.

Podczas trzeciego dnia Budmy przedstawiciele kadry menedżerskiej Przedsiębiorstwa Techniczno-Budowlanego Nickel wzięli udział w spotkaniach panelowych. Na terenie wystawowym Centrum Budownictwa Sportowego odbył się wykład zatytułowany „Budownictwo Sportowe w aspekcie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego”. Prelegentami byli Artur Pluta, dyrektor naczelny PTB Nickel i Marcin Wawrzyniak z Instytutu Partnerstwa Prywatno-Publicznego. PTB Nickel od lat jest aktywnym członkiem Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej (PKIS) i ma duże doświadczenie w obszarze budownictwa obiektów sportowych W ramach ścisłej współpracy z PKIS - podczas Targów Budma - PTB Nickel zaangażowało się w panel wykładowy związany z partnerstwem prywatno-publicznym.

Dyrektor naczelny PTB Nickel rozpoczął wykład od zaprezentowania wybudowanych budynków sportowych znajdujących się w portfolio Firmy. Wśród nich znalazły się min. Park Wodny Octopus w Suchym Lesie k. Poznania, nagrodzony w konkursie „Budowa Roku 2008” (nagroda w kategorii: Obiekty szkolne i sportowe), Centrum Tenisowe Arena, Sala gimnastyczna w Pamiątkowie.
Druga część wykładu przybliżyła różne modele finansowania inwestycji samorządowych. Główną część swojego wystąpienia Marcin Wawrzyniak poświęcił omówieniu zagadnieniu Partnerstwa Prywatno-Publicznego (PPP), w tym relacjom granic zadłużenia finansowego samorządów w kontekście PPP.

W ramach targów Budma w poznańskim hotelu Merkury odbyła się II Konferencja Nowoczesne Hale. Wzięli w niej udział również przedstawiciele PTB Nickel, które było jednym ze sponsorów tego przedsięwzięcia. Na program konferencji złożył się cykl wykładów i prezentacji ekspertów i praktyków gospodarczych.

Dr Piotr Drygas, dyrektor marketingu i sprzedaży PTB Nickel wygłosił wykład „Optymalizacja procesu budowlanego, czyli jak budować za mniej nie tracąc na jakości”. Swoje wystąpienie rozpoczął od przedstawienia etapów procesu inwestycyjnego. Piotr Drygas opisał stosowany od lat w PTB Nickel model „Projektuj i buduj” i przedstawił korzyści, jakie może uzyskać inwestor dzięki takiemu rozwiązaniu.

- Bazując na wieloletnim doświadczeniu w generalnym wykonawstwie jesteśmy w stanie przewidzieć wiele sytuacji, których inwestor może nie uwzględnić w swojej inwestycji. Nasi projektanci przygotowują kompleksowe propozycje dające optymalne efekty, które w zależności od zamierzeń klienta umożliwiają rozbudowę inwestycji nawet po paru latach od jej ukończenia. Dlatego tak ważne dla nas jest dokładne rozpoznanie potrzeb klienta. Przygotowujemy konkretne rozwiązanie. Doradzamy naszym klientom jeszcze przed rozpoczęciem budowy, na różnych etapach procesu przygotowania całego projektu lub jego elementów składowych. Przynosi to rezultaty satysfakcjonujące klienta. - powiedział podczas swego wystąpienia Piotr Drygas.

Eliminowanie kolizji czasowych, które mogą się zdarzyć w trakcie budowy, sygnalizowanie różnego rodzaju ryzyk, które mogą uwidocznić się na końcu procesu inwestycyjnego, doradztwo w zakresie sposobów finansowania inwestycji znalazły się wśród kwestii omówionych podczas wykładu służących optymalizacji poziomu kosztów inwestycji. Zaprezentowane przez PTB Nickel rozwiązania są efektem dwudziestoletniego działania firmy i doświadczenia w realizacji wielkoskalowych przedsięwzięć budowlanych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej