Przetarg na przebudowę Teatru Starego po raz drugi

2007-05-23 16:19
teatr_stary
Autor: brak danych

Pod koniec listopada władze Lublina ogłosiły drugi przetarg na przebudowę Teatru Starego, ale jest duże prawdopodobieństwo, że architekci po raz kolejny go zbojkotują.

Przebudowa Teatru Starego po raz pierwszy poróżniła architektów z urzędnikami we wrześniu 2006 roku. Izba architektów uznała wówczas, że ogłoszony przetarg jest niezgodny z kodeksem etyki zawodu architekta. Krytykowała uznanie najniższej ceny za jedyne kryterium wyboru oferty. Architekci chcieli, żeby w przetargu uwzględnić wytyczne wojewódzkiego konserwatora zabytków, m.in. wyremontowania również otoczenia Teatru Starego. Proponowali, by w komisji przetargowej znaleźli się architekt, wojewódzki konserwator zabytków i specjalista od teatru. Swoje uwagi przekazali do urzędu miasta, ale urzędnicy ich nie uwzględnili. Wtedy Okręgowa Izba Architektów wezwała do bojkotu przetargu. Skutecznie - z powodu braku ofert nie został on rozstrzygnięty.
Lubelska izba architektów opublikowała na swojej stronie internetowej apel do swoich członków o ponowne zbojkotowanie przetargu. Jeśli z powodu braku ofert zostanie unieważniony po raz drugi, to urząd miasta będzie mógł negocjować z jedną firmą w trybie zamówienia z wolnej ręki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej