Przetarg na budowę mostu Północnego w Warszawie

2007-05-24 15:50
Most Północny Warszawa
Autor: brak danych

Pod koniec lipca 2006 roku miasto stołeczne Warszawa i Zarząd Dróg Miejskich ogłosiły przetarg na projekt i wykonanie mostu Północnego na odcinku od węzła Pułkowa do węzła Modlińska.

Przetarg na projekt i wykonanie mostu Północnego został ogłoszony pod koniec lipca 2006 roku. Najlepsza oferta ma zostać wybrana do 27 października 2006 roku, a na początku grudnia podpisana umowa. Most Północny będzie miał długość około 830 metrów i szerokość 45 metrów. Cała trasa długości 3,6 km połączy węzeł Pułkowa/Marymoncka na Bielanach z ulicą Modlińską w Białołęce. Będzie miała 3 węzły i 5 dwupoziomowych skrzyżowań. Dzięki projektowanej linii tramwajowej umożliwi szybki dojazd do centrum Warszawy mieszkańcom dynamicznie rozwijających się dzielnic Białołęki. Most będzie się składał z dwóch jezdni samochodowych oraz jezdni tramwajowo-rowerowej. Budowa potrwa około czterech lat. Będzie to pierwszy most w Warszawie zbudowany w systemie "zaprojektuj i wybuduj".

Do pierwszego etapu przetargu może przystąpić każdy z wykonawców, który stwierdza, że spełnia warunki udziału w przetargu. W drugim etapie, który rozpocznie się w drugiej połowie sierpnia ZDM wyłoni 5 oferentów, którzy zostaną zaproszeni do złożenia konkretnych ofert cenowych. Oprócz ofert cenowych wykonawcy będą mogli zaproponować skrócenie terminu zakończenia inwestycji, co będzie premiowane w ocenie ofert.
16 sierpnia 2006 roku do Zarządu Dróg Miejskich trafiło sześć wniosków o dopuszczenie do udziału w przetargu. Przeprawę chcą budować: Budimex Dromex, Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, Strabag, Hochtief Polska, Acciona Infrastructuras i Mostostal Warszawa oraz Dragados Hiszpania. W najbliższym czasie ZDM wybierze pięć firm i zaprosi je do składania ostatecznych ofert z cenami.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej