Przetarg na budowę mostu Północnego w Warszawie

2007-05-24 15:50
Most Północny Warszawa
Autor: brak danych

Pod koniec lipca 2006 roku miasto stołeczne Warszawa i Zarząd Dróg Miejskich ogłosiły przetarg na projekt i wykonanie mostu Północnego na odcinku od węzła Pułkowa do węzła Modlińska.

Przetarg na projekt i wykonanie mostu Północnego został ogłoszony pod koniec lipca 2006 roku. Najlepsza oferta ma zostać wybrana do 27 października 2006 roku, a na początku grudnia podpisana umowa. Most Północny będzie miał długość około 830 metrów i szerokość 45 metrów. Cała trasa długości 3,6 km połączy węzeł Pułkowa/Marymoncka na Bielanach z ulicą Modlińską w Białołęce. Będzie miała 3 węzły i 5 dwupoziomowych skrzyżowań. Dzięki projektowanej linii tramwajowej umożliwi szybki dojazd do centrum Warszawy mieszkańcom dynamicznie rozwijających się dzielnic Białołęki. Most będzie się składał z dwóch jezdni samochodowych oraz jezdni tramwajowo-rowerowej. Budowa potrwa około czterech lat. Będzie to pierwszy most w Warszawie zbudowany w systemie "zaprojektuj i wybuduj".

Do pierwszego etapu przetargu może przystąpić każdy z wykonawców, który stwierdza, że spełnia warunki udziału w przetargu. W drugim etapie, który rozpocznie się w drugiej połowie sierpnia ZDM wyłoni 5 oferentów, którzy zostaną zaproszeni do złożenia konkretnych ofert cenowych. Oprócz ofert cenowych wykonawcy będą mogli zaproponować skrócenie terminu zakończenia inwestycji, co będzie premiowane w ocenie ofert.
16 sierpnia 2006 roku do Zarządu Dróg Miejskich trafiło sześć wniosków o dopuszczenie do udziału w przetargu. Przeprawę chcą budować: Budimex Dromex, Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, Strabag, Hochtief Polska, Acciona Infrastructuras i Mostostal Warszawa oraz Dragados Hiszpania. W najbliższym czasie ZDM wybierze pięć firm i zaprosi je do składania ostatecznych ofert z cenami.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej