Projekt wydłużenia autostrady A2

2007-06-04 13:44
A2
Autor: brak danych

Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie upoważnienia ministra finansów do podpisania umowy finansowej między RP a Europejskim Bankiem Inwestycyjnym na współfinansowanie Projektu Wydłużenia Autostrady A2 - część A.

Ogromne potrzeby polskiej sieci drogowej wymuszają korzystanie z grantów z funduszy pomocowych PHARE i ISP oraz z pożyczek Banku Światowego czy Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Budowa autostrady A-2 na odcinku Konin-Stryków-Wiskitki podzielona jest na następujące odcinki:

  •  Konin-Koło - 27,2 km;
  •  Koło-Dąbie - 16,7 km;
  •  Dąbie-Wartkowice - 17,9 km;
  •  Wartkowice-Emilia - 23,5 km;
  •  Emila-Stryków II - 19,2 km;
  •  Stryków II-Wiskitki - ok. 58 km.

Przewiduje się na początku realizację odcinka Emila - Stryków II. Zadanie to zostało zgłoszone do UE z możliwością współfinansowania w ramach funduszu ISPA 2003. Zakończenie tego odcinka przewiduje się na rok 2005. Odcinki 1-4 będą realizowane w latach 2004-2006. Odcinek ostatni, również współfinansowany z Funduszu Spójności, będzie zakończony w roku 2007. Projekt obejmuje wykup gruntów, projekt techniczny, nadzór wykonawczy oraz roboty drogowo-mostowe. Projekt inwestycyjny będzie realizować Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Pożyczka będzie wypłacana w latach 2003-2008. Środki z budżetu państwa, towarzyszące pożyczce, będą zapewnione corocznie w budżecie będącym w gestii GDDKiA.

 
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej