Poznań. Skanska wykonawcą inwestycji Park Rataje

2017-04-24 15:45
Park Rataje w Poznaniu
Autor: materiał prasowy

Modernizację Parku Rataje zrealizaowały Poznańskie Inwestycje Miejskie. Spośród ośmiu wykonawców, które złożyły oferty na realizację inwestycji, wyłoniono firmę Skanska. Na realizację kontraktu miasto miało dofinansowanie, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, w wysokości prawie 13 mln zł. W nowym parku powstały ogrody tematyczne, w tym m.in. ogród zmysłów, miejsca do sportu i rekreacji, ścieżki rowerowe i przede wszystkim dużo zieleni.

Park Rataje w Poznaniu
Autor: materiał prasowy W poznańskim parku Rataje powstanie skansen Średzkiej Kolei Powiatowej

Park Rataje powstał w poznańskiej dzielnicy Nowe Miasto. W ramach inwestycji zbudowane zostały m.in. nowe nawierzchnie placów, ciągów pieszych, ścieżki rowerowej, alejek parkowych. Ponadto powstały place z elementami małej architektury (ławki, stoliki, kosze na śmieci, stojaki na rowery), pergole, plac zabaw, terenowy tor rowerowy, plac z fontanną, skansen kolei średzkiej i siłownia dla seniorów.

- W trosce o bezpieczeństwo zadbaliśmy o właściwe oświetlenie parku oraz odpowiednio szerokie aleje i ścieżki rowerowe – zapewnia Paweł Mróz, menadżer projektu, Skanska. – Plac zabaw dla dzieci ma specjalne, amortyzujące upadki podłoże, a wszystkie urządzenia i elementy wyposażenia mają atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Park jest w całości dostępny dla osób niepełnosprawnych. Chodniki wykonaliśmy na jednym poziomie użytkowym, a łączenia różnych typów nawierzchni – bezprogowo – dodaje Paweł Mróz.

Park jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Zdecydowanie powiększył powierzchnię terenów zielonych w Poznaniu na obszarze Rataj.

Park Rataje w Poznaniu
Autor: materiał prasowy W parku Rataje powstaną drogi rowerowe i piesze, miejsca wypoczynku, rekreacji i sportu

Powierzchnia parku to około 14,5 ha powierzchni, położonej pomiędzy ratajskimi osiedlami. Teren, na którym powstał park Rataje wymagał całkowitej rekultywacji, w szczególności dotyczy to jego części wschodniej położonej na terenach poprzemysłowych. W ramach inwestycji nasadzono zieleń wysoką i niską.

Całkowity koszt realizacji projektu ma wynieść ponad 21 mln zł.

Park Rataje w Poznaniu
Autor: materiał prasowy Inwestycja została dofinansowana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, w wysokości prawie 13 mln zł
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej