Północna obwodnica Rzeszowa gotowa

2007-05-21 18:53
Obwodnica Rzeszowa
Autor: brak danych

Budowa II etapu północnej obwodnicy Rzeszowa zakończyła się. Pierwsi kierowcy przejechali trasą w grudniu 2005 roku. W tym roku trwały prace wykończeniowe.

Przedsięwzięcie objęło budowę odcinka o długości 960 m wraz z rondem oraz wiaduktem nad torami. Zmodernizowano fragmenty ulicy Rzecha i Księżycowej. Inwestycja pochłonęła 5 mln euro i była współfinansowana przez Unię Europejską w ramach programu Phare.

Realizacja projektu podzielona była na pięć etapów. Trzy z nich wykonała firma Skanska. Budowa dotychczasowych odcinków obwodnicy pozwoliła na zmniejszenie ruchu samochodowego w centrum stolicy Podkarpacia oraz na wąskich ulicach dzielnic Pobitno i Załęże, a pod inwestycje udostępniono ok. 50 ha atrakcyjnych terenów w północno-wschodniej części miasta.

Dzięki obwodnicy odciążony zostanie układ komunikacyjny miasta poprzez zbudowanie dodatkowej przeprawy przez rzekę Wisłok, a także połączenie ronda przy ulicy Lwowskiej z ulicami Siemieńskiego i Lubelską oraz międzynarodowej drogi E-40 z drogami krajowymi nr 19 i 9. Obwodnica skróci czas przejazdu przez Rzeszów i umożliwi dogodny dojazd do planowanej autostrady A4 i drogi ekspresowej S-19.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej