Płock uporządkowuje gospodarkę ściekową

2007-08-31 13:10

Wodociągi Płock sp. z o.o. przystępują do realizacji przedsięwzięcia: Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie miasta Płocka. Koszt szacunkowy projektu wyniesie przeszło 300 mln zł.

Realizacja zadania zostanie podzielona na dwa etapy. W czasie pierwszego nastąpi rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków komunalnych i przepompowni ścieków oraz budowa rurociągów tłocznych z przepompowni P5 i kanalizacji sanitarnej na osiedlach Borowiczki i Parcele. Druga część obejmie rozdział kanalizacji ogólnospławnej na deszczową i sanitarną w centrum Płocka a także budowę kanalizacji sanitarnej na terenie osiedli Góry-Ciechomice wraz z rurociągiem tłocznym do przepompowni Radziwiu.
Realizacja obiektu ma na celu dostosowanie oczyszczalni ścieków do obowiązujących standardów środowiskowych oraz zminimalizować problem z podtapieniami budynków i niektórych ulic w Śródmieściu, co poprawi komfort życia mieszkańców.
Część wydatków(50%)zostanie pokryta przez środki z dotacji z Funduszu Spójności Unii Europejskiej. Pozostała kwota będzie pochodziła ze środków własnych spółki i kredytów inwestycyjnych. Planowany termin realizacji I etapu to koniec 2010 roku a II do 2013.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej