PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczynają modernizację dworca kolejowego w Radomiu

2015-01-27 14:14
PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły prace nad modernizacją dworca kolejowego i linii kolejowej nr 8 na trasie Radom - Warszawa.
Autor: PKP Polskie Linie Kolejowe SA PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły prace nad modernizacją dworca kolejowego i linii kolejowej nr 8 na trasie Radom - Warszawa.

Rozpoczęły się prace nad modernizacją dworca kolejowego i linii kolejowej nr 8 na trasie Radom - Warszawa. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały 18 grudnia 2014 umowę z polsko-hiszpańskim konsorcjum firm Pol-Aqua, Dragados, Vias Y Construcciones i Electren na generalne wykonawstwo I etapu tej modernizacji. Prace mają potrwać rok.

Jak zmieni się dworzec kolejowy w Radomiu?

Modernizacja dworca oraz linii kolejowej nr 8 w Radomiu rozpoczęła się w czwartek 15 stycznia. Obecnie trwa demontaż sieci trakcyjnej. Pierwszy etap nowej inwestycji obejmuje m.in. wymianę części linii kolejowych oraz przebudowę stacji Radom i Radom Wschodni. Przebudowane będzie również przejście podziemne, które prowadzi  na perony. W związku z tym PKP Polskie Linie Kolejowe wraz z zarządcą dróg w Radomiu uzgodnili, że tymczasowe dojście na stację prowadzić będzie od placu Dworcowego.

Oprócz tego w ramach inwestycji wykonawcy wymienią 38 rozjazdów oraz zbudują lokalne centrum sterowania ruchem kolejowym – skomputeryzowaną nastawnię pozwalającą zarządzać ruchem kolejowym na dystansie nawet kilkudziesięciu kilometrów. Perony dworca kolejowego w Radomiu zostaną podwyższone, zaś na terenie obiektu pojawi się nowoczesna mała architektura, m. in. wiaty i ławki. Stacja zostanie również dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W tym celu powstaną m.in. nowe windy. Wartość I etapu nowej inwestycji to 100 mln zł.

Nazwa inwestycji: „Modernizacja linii kolejowej nr 8, odcinek Warszawa Okęcie – Radom”
Adres inwestycji: osiedle Planty, Radom
Inwestor: PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Generalny wykonawca: konsorcjum Pol-Aqua, Dragados, Vias Y Construcciones i Electren
Początek realizacji: styczeń 2015
Planowane oddanie do użytku: grudzień 2015
Koszt inwestycji: 100 mln zł

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej