Omega w Innopolis Wrocław

2009-03-24 14:47

Firma PM Group Polska podpisała kontrakt na opracowanie projektu jednego z budynków Parku Technologicznego Innopolis we Wrocławiu.

Budynek Omega o powierzchni 2,5 tys. mkw. wejdzie w skład Parku Technologicznego Innopolis Wrocław. Inwestycja realizowana jest na zlecenie Wrocławskiego Parku Technologicznego i powstaje na 2,5-hektarowej działce przy ul. Duńskiej we Wrocławiu. Innopolis Wrocław to zespół budynków o charakterze biurowo-laboratoryjnym, które przeznaczone będą na wynajem pod działalność naukowo-badawczą, projektową, doświadczalną, wdrożeniową i produkcyjną dla małych i średnich firm innowacyjnych. Część powierzchni zostanie zagospodarowana pod małą działalność produkcyjną, zaplecze technologiczne oraz handel i usługi, np. przedszkole, fitness club, punkt gastronomiczny i bibliotekę. Inżynierowie PM Group przygotują wielobranżowy projekt koncepcyjny, budowlany i wykonawczy dla budynku Omega. „W budynku Omega będzie zlokalizowany trigeneracyjny układ energetyczny, wytwarzający w skojarzonym procesie chłód, ciepło i energię elektryczną. Układ taki charakteryzuje się dużo wyższą sprawnością niż klasyczne źródła wytwarzania, a przez to minimalizuje zużycie paliw energetycznych oraz ogranicza emisję zanieczyszczeń. Układy trigeneracyjne stanowią ważne ogniwo polityki zrównoważonego rozwoju stanowiącej podstawę postępu w rozwiniętych krajach świata. Zaprojektowany przez PM układ będzie zasilał inne projektowane i funkcjonujące obiekty parku" – mówi Bartłomiej Tymczak, dyrektor ds. projektów PM Group Polska. W ramach prac specjaliści firmy opracują także kosztorys inwestorski i specyfikację techniczną wykonania i odbiory prac budowlanych. Termin realizacji projektu to 30 września 2009 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej