Ogród Krasińskich w Warszawie zmieni się. Zobacz projekt

2011-08-29 14:03
Ogród Krasińskich - brama zabytkowa
Autor: mat.: Wydział Prasowy UM Warszawa Ogród Krasińskich - brama zabytkowa do parku

Koncepcje dwóch warszawskich pracowni: Abies - Architektura Krajobrazu Barbara Kraus-Galińska i Piotr Hadecki Architekt zwyciężyły w konkursie na projekt rewaloryzacji Ogrodu Krasińskich w Warszawie. Rewaloryzacja Ogrodu Krasińskich obejmować będzie zieleń, układ drogowy, wodny, oświetleniowy i elementy małej architektury.

 Ogród Krasińskich - wizualizacje

Rewaloryzacja Ogrodu Krasińskich

Rewaloryzacja Ogrodu Krasińskich przebiegać będzie etapami. Prace przewidziano na lata 2013-2014. W parku wykonane zostaną nowe nasadzenia kwiatowe i zieleń. Układ zieleni zachowa i uczytelni fazę przebudowy parku z przełomu XIX i XX wieku.
Ścieżki w parku będą miały nową nawierzchnię, dopuszczone zostało zastosowanie nowoczesnych nawierzchni mineralnych, odwzorowujących historyczne nawierzchnie żwirowo-ziemne. Planowane jest również stworzenie „ścieżki zdrowia” z urządzeniami do ćwiczeń. Układ wodny z kaskadą i stawem oraz fontanna poddane zostaną modernizacji. Otoczenie miejsc pamięci narodowej znajdujących się na terenie Ogrodu Krasińskich będzie odpowiednio powiązane z kompozycją parkową. Po zakończeniu prac związanych z rewaloryzacją zostanie opracowany nowy regulamin dla  użytkowników.

Ogród Krasińskich założony został w 1676 r. W drugiej połowie XVIII w. ogród został udostępniony publiczności. Od tamtej pory park przechodził wiele zmian. W końcu XIX w. słynny ogrodnik Franciszek Szanior przekształcił barokowy ogród pałacu Krasińskich w modernistyczny park krajobrazowy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej