Ogród Krasińskich w Warszawie zmieni się. Zobacz projekt

2011-08-29 14:03
Ogród Krasińskich - brama zabytkowa
Autor: mat.: Wydział Prasowy UM Warszawa Ogród Krasińskich - brama zabytkowa do parku

Koncepcje dwóch warszawskich pracowni: Abies - Architektura Krajobrazu Barbara Kraus-Galińska i Piotr Hadecki Architekt zwyciężyły w konkursie na projekt rewaloryzacji Ogrodu Krasińskich w Warszawie. Rewaloryzacja Ogrodu Krasińskich obejmować będzie zieleń, układ drogowy, wodny, oświetleniowy i elementy małej architektury.

 Ogród Krasińskich - wizualizacje

Rewaloryzacja Ogrodu Krasińskich

Rewaloryzacja Ogrodu Krasińskich przebiegać będzie etapami. Prace przewidziano na lata 2013-2014. W parku wykonane zostaną nowe nasadzenia kwiatowe i zieleń. Układ zieleni zachowa i uczytelni fazę przebudowy parku z przełomu XIX i XX wieku.
Ścieżki w parku będą miały nową nawierzchnię, dopuszczone zostało zastosowanie nowoczesnych nawierzchni mineralnych, odwzorowujących historyczne nawierzchnie żwirowo-ziemne. Planowane jest również stworzenie „ścieżki zdrowia” z urządzeniami do ćwiczeń. Układ wodny z kaskadą i stawem oraz fontanna poddane zostaną modernizacji. Otoczenie miejsc pamięci narodowej znajdujących się na terenie Ogrodu Krasińskich będzie odpowiednio powiązane z kompozycją parkową. Po zakończeniu prac związanych z rewaloryzacją zostanie opracowany nowy regulamin dla  użytkowników.

Ogród Krasińskich założony został w 1676 r. W drugiej połowie XVIII w. ogród został udostępniony publiczności. Od tamtej pory park przechodził wiele zmian. W końcu XIX w. słynny ogrodnik Franciszek Szanior przekształcił barokowy ogród pałacu Krasińskich w modernistyczny park krajobrazowy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej