Obwodnica Szczecinka. Jest ważna decyzja w sprawie obwodnicy Szczecinka

Obwodnica Szczecinka. Jest ważna decyzja w sprawie obwodnicy Szczecinka
Autor: GDDKiA Obwodnice w woj. zachodniopomorskim zatwierdzono w ramach Programu budowy 100 obwodnic

Obwodnica Szczecinka została skierowana do realizacji. Oprócz obwodnicy Szczecinka zatwierdzono również budowę innych obwodnic w województwie zachodniopomorskim: Gryfina, Kołbaskowa i Stargardu. W ramach zadań powstaną nowe odcinki dróg krajowych nr 13, 20 i 31 o łącznej długości ponad 20 km.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk w obecności wiceministra Rafała Webera zatwierdził programy inwestycji dla obwodnicy Szczecinka, a także Gryfina, Kołbaskowa i Stargardu w województwie zachodniopomorskim. Inwestycje zostały ujęte w Programie budowy 100 obwodnic. W ramach zadań powstaną nowe odcinki dróg krajowych nr 13, 20 i 31 o łącznej długości ponad 20 km.

Planowane inwestycje będą pełnić ważną rolę w dostępie do realizowanej sieci autostrad i dróg ekspresowych (A6, S10 czy S11). Poprawią też sytuację w województwie zachodniopomorskim w zakresie przejazdu przez miejscowości.

Obwodnica Szczecinka

W ramach inwestycji powstanie nowy odcinek drogi krajowej nr 20 klasy GP o długości ok. 4,3 km.

Dla obwodnicy Szczecinka rozpoczęły się prace przygotowawcze. Jest już decyzja środowiskowa. Ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy planowane jest na II połowę 2020 r., a zawarcie umowy w III kwartale 2021 r. Roboty budowlane realizowane będą w latach 2023-2025.

W ramach programu w województwie zachodniopomorskim powstanie łącznie 9 obwodnic:

1. Obwodnica Człopa w ciągu drogi krajowej nr 22,2. Obwodnica Gryfina w ciągu drogi krajowej nr 31,3. Obwodnica Kołbaskowa w ciągu drogi krajowej nr 13,4. Obwodnica Rusinowa w ciągu drogi krajowej nr 22,5. Obwodnica Stargardu w ciągu drogi krajowej nr 20,6. Obwodnica Szczecinka w ciągu drogi krajowej nr 20,7. Obwodnica Szwecji w ciągu drogi krajowej nr 22,8. Obwodnica Wałcza w ciągu drogi krajowej nr 22,9. Obwodnica Złocieńca w ciągu drogi krajowej nr 20.

obwodnica Szczecinka mapa
Autor: GDDKiA Obwodnice w woj. zachodniopomorskim - mapa
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej