Nowy budynek dydaktyczny APS

2007-11-08 15:54

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie (dawna WSPS) w najbliższych latach przeprowadzi wiele inwestycji budowlanych związanych z obiektami uczelni.

Przewiduje się generalny remont Domu Akademickiego przy ul. Spiskiej, remont Ośrodka Studiów Zaocznych w Rembertowie. Tam też powstanie całkowicie nowy budynek dla potrzeb APS z myślą o środowisku rembertowskim. Kolejne inwestycje przewidywane są również w Dęblinie. Jednakże najważniejszą i zarazem największą inwestycją będzie budowa nowoczesnego budynku o powierzchni użytkowej 4587 m2 dla potrzeb dydaktycznych uczelni. Projekt techniczny budynku wykonany przez Zespół Usług Projektowych w Sochaczewie (projektant generalny Cezary Głuszek), zakłada że nowy budynek zamknie w formie patio dotychczasowe obiekty przy ul. Szczęśliwickiej.
Budynek będzie składał się z dwóch części:
- Części wysokiej (7 kondygnacji) w której mieścić się będą jednostki naukowo-dydaktyczne (katedry, zakłady i poradnie) oraz sale wykładowe, ćwiczeniowe i laboratoria. W budynku przewidziano pomieszczenia dla władz uczelni (rektorat, dziekanaty) oraz różne pomieszczenia klubowe dla studentów.
- Auli. Ta część to właściwie trzy aule: dwie przeznaczone dla 150 osób i jedna dla 300 osób.
Generalny wykonawca Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe DORBUD SA w Kielcach, przewiduje, że pierwszy etap, obejmujący budowę auli zostanie zakończony do lutego 2003. Całość inwestycji zostanie zakończona prawdopodobnie do końca 2004 r. Koszt inwestycji wg ZZKB wynosi 24.202.697 zł. i jest finansowany w części ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu oraz środków własnych APS.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej