Nowy budynek dydaktyczny APS

2007-11-08 15:54

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie (dawna WSPS) w najbliższych latach przeprowadzi wiele inwestycji budowlanych związanych z obiektami uczelni.

Przewiduje się generalny remont Domu Akademickiego przy ul. Spiskiej, remont Ośrodka Studiów Zaocznych w Rembertowie. Tam też powstanie całkowicie nowy budynek dla potrzeb APS z myślą o środowisku rembertowskim. Kolejne inwestycje przewidywane są również w Dęblinie. Jednakże najważniejszą i zarazem największą inwestycją będzie budowa nowoczesnego budynku o powierzchni użytkowej 4587 m2 dla potrzeb dydaktycznych uczelni. Projekt techniczny budynku wykonany przez Zespół Usług Projektowych w Sochaczewie (projektant generalny Cezary Głuszek), zakłada że nowy budynek zamknie w formie patio dotychczasowe obiekty przy ul. Szczęśliwickiej.
Budynek będzie składał się z dwóch części:
- Części wysokiej (7 kondygnacji) w której mieścić się będą jednostki naukowo-dydaktyczne (katedry, zakłady i poradnie) oraz sale wykładowe, ćwiczeniowe i laboratoria. W budynku przewidziano pomieszczenia dla władz uczelni (rektorat, dziekanaty) oraz różne pomieszczenia klubowe dla studentów.
- Auli. Ta część to właściwie trzy aule: dwie przeznaczone dla 150 osób i jedna dla 300 osób.
Generalny wykonawca Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe DORBUD SA w Kielcach, przewiduje, że pierwszy etap, obejmujący budowę auli zostanie zakończony do lutego 2003. Całość inwestycji zostanie zakończona prawdopodobnie do końca 2004 r. Koszt inwestycji wg ZZKB wynosi 24.202.697 zł. i jest finansowany w części ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu oraz środków własnych APS.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej