Nowa siedziba Biblioteki Uniwersyteckiej w Białymstoku

2007-06-08 14:25
biblioteka
Autor: brak danych

24 czerwca 2005 roku nastąpiło uroczyste otwarcie nowego gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Białymstoku. Jest to sześciopiętrowy gmach z przeszkloną, ponad 10-metrową fasadą.

Historia budowy nowej biblioteki sięga 1997 roku. Właśnie wtedy władze miasta udostępniły uczelni działkę. Rok później ogłoszono konkurs na projekt architektoniczny. Zwycięski okazał się projekt Pracowni Architektonicznej BNS SC z Warszawy. Kamień węgielny wmurowano jesienią 1999 roku. Wykonawcą tej inwestycji został Oddział Centralny Budimeksu Dromex.
Nowa siedziba Biblioteki Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku to sześciopiętrowy gmach z przeszkloną, ponad 10-metrową fasadą. Kubatura obiektu wynosi 34,8 tys. metrów sześciennych, a powierzchnia użytkowa 8,3 tys. metrów kwadratowych. W magazynach zmieści się 830 tys. pozycji. Do dyspozycji czytelników powstało 327 miejsc, w tym także stanowiska z dodstępem do internetu. Ostatnie piętro budynku, na którym mieści się sala konferencyjna, pracownia komputerowa i kawiarnia, łączy się z istniejącym kompleksem administracyjno - dydaktycznym przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Kondygnację podziemną zajął parking i pomieszczenia socjalno-techniczne. Biblioteka Uniwersytecka w Białymstoku jest największą w regionie biblioteką naukową o charakterze publicznym.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej