Murowana Goślina: przebudowa ulicy Raduszyńskiej wraz z mostem

2011-01-31 15:08

Przetarg na przebudowę ulicy Raduszyńskiej wraz z mostem w Murowanej Goślinie został rozstrzygnięty. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Budownictwo Drogowe Siedlecki Sp. z o.o. Całkowity koszt projektu to 5,5 mln złotych, z czego znaczna część pochodzić będzie ze środków Unii Europejskiej.

Remont kolejnej drogi w Murowanej Goślinie rozpocznie się najprawdopodobniej wczesną wiosną. Projekt pod nazwą „Przebudowa ulicy Raduszyńskiej wraz z mostem” jest objęty dofinansowaniem z Unii Europejskiej. Blisko połowa pieniędzy przeznaczonych na inwestycję pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego realizowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

- Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje przebudowę drogi wraz z mostem oraz remont nawierzchni. Wybudowana zostanie również kanalizacja deszczowa – mówi Maciej Raczak z firmy BDS, generalnego wykonawcy projektu. Nie tylko kierowcy, ale również piesi czekają na remont. 

W ramach inwestycji wybudowana zostanie ścieżka pieszo-rowerowa, przejście dla pieszych oraz oświetlenie uliczne. Projekt przebudowy ulicy Raduszyńskiej ma się zakończyć we wrześniu 2011 roku. Inwestorem jest gmina Murowana Goślina.

W rankingu tygodnika „Wprost” Murowana Goślina została zaliczona do 100 najbardziej atrakcyjnych miejsc do zamieszkania w Polsce. Gmina korzysta również z wielu dotacji unijnych inwestując m.in. w rozwój infrastruktury. W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich trwa np. budowa sieci wodociągowej w Głębocku oraz budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej wraz z przyłączami w Złotoryjsku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej