Mostostal Warszawa na stadionie w Tychach

2014-12-05 11:03
stadion tychy
Autor: Mostostal Warszawa Generalnym wykonawcą stadionu w Tychach jest Mostostal Warszawa

Na stadionie w Tychach trwa montaż oświetlenia. Planowany termin oddania nowej inwestycji do użytku to połowa 2015 roku. Jeden z najnowocześniejszych stadionów w Polsce buduje Mostostal Warszawa.

Stadion w Tychach będzie spełniał wszystkie wymogi UEFA oraz FIFA. Nowy stadion pomieści 15 000 widzów. W miejscu nowo budowanego stadionu mieścil się stadion na 12 000 widzów, który został zburzony. Nowy stadion będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce.

Obiekt będzie wyposażony w komfortową strefę VIP z lożami i dwupoziomową restauracją, sale konferencyjne, dostępne będą przestrzenie komercyjne oraz parking dla ponad 300 samochodów.

W tej chwili na stadionie trwa montaż oświetlenia. W styczniu 2015 roku rozbłyśnie 218 lamp o mocy 2000 luksów, co umożliwi transmisję meczów w jakości Full HD. Stadion, a tym samym oświetlenie będzie zasilane przez dwie wewnętrzne stacje transformatorowe.

Stadion GKS-u Tychy budowany jest na powierzchni około 17 000 m2, a jego kubatura wyniesie 141 000 m3.  Wielkość boiska to 105 x 68 metrów.

Murawa zostanie wyposażona w instalacje do podgrzewania, zraszania i odprowadzenia nadmiaru wody opadowej w przypadku ulewnych deszczów. Na trybunach za bramkami umieszczone zostaną wielkowymiarowe telebimy, pokazujące bieżące wydarzenia na stadionie. W jednym z narożników zamiast sektora widowni zaplanowano pawilon z przeszklonymi salami z widokiem na murawę. Bezpieczeństwo zapewniać będzie system identyfikacji kibica przy wejściu na stadion oraz stały monitoring telewizyjny wspomagający służby porządkowe. Poza organizacją imprez sportowych na stadionie będzie można organizować inne wydarzenia masowe np. koncerty muzyczne.

Koszt nowej inwestycji to prawie 129 milionów złotych. Planowy termin oddania stadionu do użytku to połowa 2015 roku.

stadion gks tychy
Autor: UM Tychy Mostostal Warszawa realizuje inwestycje w formule "zaprojektuj i zbuduj"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej