Hala widowiskowa
Szczecin ogłosił przetarg na budowę hali widowiskowo-sportowej. Obiekt powstanie przy ul. Szafera w Szczecinie. W ramach inwestycji powstanie budynek główny hali oraz budynki: biurowo-usługowy i sportowo-rekreacyjny. Wykonane będą ponadto stacja transformatorowa i niezbędne przyłącza.
W głównym obiekcie mieścić się będą wielofunkcyjne boisko, trybuny dla widzów i zaplecze socjalno-sanitarne dla sportowców. W zależności od organizowanej imprezy hala pomieści do 7300 osób (5300 na trybunach i 2000 na płycie boiska).
Powierzchnia użytkowa budynku wyniesie ok. 19 000 m2. Budynek B przeznaczony będzie do obsługi kompleksu. Znajdą się tu kasy, zaplecze socjalno-biurowe, sale konferencyjne oraz restauracja. Najważniejszymi elementami części C będą sala treningowa, siłownie, sala fitness, sale konferencyjne, a także zaplecze dla mediów.
Na terenie kompleksu zlokalizowane zostaną ponadto dodatkowe obiekty sportowe oraz urządzone tereny zielone przeznaczone do wypoczynku. Będą tu m.in. trzy boiska sportowe przeznaczone do gry w koszykówkę, siatkówkę, tenisa lub piłkę nożną oraz stanowiska do gry w tenisa stołowego, skatepark, miniamfiteatr z przeznaczeniem na organizowanie imprez kulturalnych i tereny zielone wraz z fontanną, a także ścieżki rowerowe i alejki spacerowe.
Budowa hali wzmocni metropolitalny charakter Szczecina.
- Miasto musi mieć warunki do organizacji dużych wydarzeń o charakterze sportowym i artystycznym - powiedział Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.
Ogłoszone przez Szczecin postępowanie to przetarg ograniczony, który przeprowadzany jest w dwóch etapach.
W pierwszym etapie wykonawcy składają wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, spośród których zostanie wyłonionych 5 najlepszych. Wybór dokonany zostanie na podstawie ściśle określonych w ogłoszeniu o zamówieniu kryteriów.
Najważniejszym będzie zdolność techniczna wykonawców do zrealizowania zadania.
- Ubiegający się o zamówienie muszą wykazać się niezbędną wiedzą i doświadczeniem oraz dysponować potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia - mówi Krzysztof Nowak, zastępca prezydenta Szczecina.
W warunkach przetargu ściśle określono jakie umiejętności i doświadczenie powinien mieć dyrektor kontraktu oraz kierownik robót, a także kierownicy poszczególnych prac branżowych (montaż konstrukcji stalowych, urządzenia sanitarne, instalacje elektryczne, roboty drogowe, sieci teleinformatyczne). Oprócz tego firmy ubiegające się o zamówienie powinny się wykazać doświadczeniem w realizacji zadań zbliżonych charakterem do szczecińskiej hali widowiskowo-sportowej.
Na swym koncie powinny mieć:
- wybudowanie jednego obiektu kubaturowego (np. hali sportowej, hali widowiskowej, widowiskowo-sportowej, stadionu, amfiteatru itp.) o kubaturze minimum 50 000 m3
- wykonanie i montaż konstrukcji stalowej jednego przekrycia budynku kubaturowego o rozpiętości minimum 50 m, opartego na obwodzie budynku.
Ponadto sprawdzana będzie sytuacja ekonomiczna i finansowa firmy zapewniająca zdolność do wykonania zamówienia. W tym przypadku sprawdzone zostanie, czy ubiegający się o zamówienie posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie niższej niż 25 mln zł.
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu wyznaczony został na 23 listopada br. Po tym terminie nastąpi ocena wniosków i wybór wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w kolejnym etapie przetargu. W jego trakcie wybrane firmy złożą ofertę ostateczną. O wyborze wykonawcy decydować będzie najkorzystniejsza cena wykonania hali widowiskowo-sportowej.
Na realizację obiektu zwycięzca przetargu będzie mieć maksymalnie do 36 miesięcy od momentu udzielenia zmówienia.