Hala sportowa w Czyżynach. Rusza budowa

2011-05-05 15:05
Hala sportowo-widowiskowa w Czyżynach
Autor: UM Kraków

Wielofunkcyjna, odpowiadająca międzynarodowym standardom hala sportowa powstanie w Parku Lotników Polskich w Krakowie-Czyżynach. Halę sportową w Czyżynach wybuduje konsorcjum firm w składzie Mostostal Warszawa (lider), Acciona Infraestructuras SA, Mostostal Puławy oraz Asseco Poland. Inwestycja zostanie zrealizowana do października 2013 r.

Hala sportowa w Czyżynach powstanie przy al. Pokoju i S. Lema w Krakowie. Na stałych i ruchomych trybunach zasiądzie ok. 15 tysięcy widzów. Podczas koncertów, gdy scena ustawiona będzie na dolnej arenie, hala maksymalnie zmieści 18 tysięcy osób. We wnętrzu znajdzie się również 27 skyboxów, czyli miejsc wynajmowanych przez firmy na organizację różnych przedsięwzięć biznesowych oraz restauracje i gabinety odnowy biologicznej. Hala sportowa będzie przystosowana do organizacji imprez masowych: koncertów, kongresów, imprez o charakterze wystawienniczo-targowym.

Hala widowiskowo-sportowa w Czyżynach zaprojektowana została przez konsorcjum firm Perbo Projekt sp. z o.o. z Krakowa  i Modern Construction Systems sp. z o.o. z Poznania. Bryła budynku ma opływowy kształt. Kopuła hali zostanie pokryta przestrzennymi ekranami video opartymi na technologii LED, służącymi do tworzenia efektów wizualnych lub wyświetlania reklam. Główne założenia przestrzenne to duża i mała hala, obie na rzucie koła.

Projekt kompleksu otrzymał ponad 14 pozytywnych opinii związków sportowych, które potwierdzają możliwość rozgrywania w hali zawodów co najmniej 18 dyscyplin sportowych, m.in. w: lekkoatletyce, hokeju, tenisie, łyżwiarstwie figurowym czy sportach walki. Ambicją władz miasta jest zorganizowanie w niej mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn w 2014 r.

Prace Mostostalu poza budową sal głównej i treningowej, obejmą garaż podziemny wraz z wewnętrznymi instalacjami oraz zagospodarowanie terenu: drogi dojazdowe, parkingi, place i przejścia dla pieszych. Za realizację inwestycji odpowiadał będzie Oddział Kraków, Regionu Południowego. Wartość kontraktu opiewa na kwotę 366,3 mln zł brutto.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej