Hala sportowa Arena Legionowo - nowa inwestycja w Legionowie

2010-02-19 13:54
Hala sportowa w Legionowie - Arena Legionowo
Autor: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legionowie Nowa hala sportowa w Legionowie - Arena Legionowo

W Legionowie powstaje nowa hala sportowa - Arena Legionowo. Generalny wykonawca został wyłoniony w przetargu - kwotą 29,8 mln zł, wygrało konsorcjum firm Mostostal Warszawa SA i Mostostal Puławy SA. Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na III kwartał 2010 r.

Hala jest usytuowana u zbiegu ulic Jana III Sobieskiego i B. Chrobrego na terenie działki Stadionu Miejskiego. Jest to budynek o powierzchni użytkowej 6116 m2 i kubaturze 49 291 m3, w konstrukcji stalowo żelbetowej, w formie dwóch przenikających się brył. W hali będzie usytuowana sala główna - boisko z widownią na 2029 miejsc siedzących.
Projekt hali wykonał w 2008 r. architekt Radosław Guzowski z zespołem branżystów, wyłoniony w wyniku konkursu.

- Miasto traktuje inwestycję niezwykle prestiżowo. Jest to największa inwestycja rekreacyjno - sportowa w regionie w historii. Ponadto na Mazowszu tylko 2 hale sportowe są większe od Areny Legionowo, także z pewnością liczymy na to, że Legionowo będzie kojarzyć się mieszkańcom i przyjezdnym właśnie z tym obiektem. Arena Legionowo będzie wykorzystywana do organizacji wydarzeń sportowych na różnorodnym poziomie oraz imprez kulturalnych, koncertów, targów i wystaw. Ponadto będzie miejscem spotkań, relaksu i wypoczynku oraz miejscem pracy dla wielu ludzi. Po otwarciu, na jesieni planujemy organizację m.in. koncertu muzycznego, gali bokserskiej, targów oraz mecze ligowe legionowskich zespołów w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną oraz turniej i zgrupowania reprezentacji narodowych - powiedział Grzegorz Gutkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Legionowie.

W hali mieścić się będą m.in.:

  • Hala główna z trybunami dla 2029 widzów dostosowana do rozgrywek na najwyższym poziomie sportowym.
  • Hotel dwugwiazdkowy z miejscami noclegowymi dla 35 osób.
  • Lokal gastronomiczny z widokiem na boisko sportowe.
  • Kompleks rekreacyjny, zawierający salę fitness, gabinet odnowy biologicznej i siłownię.
  • Ścianka wspinaczkowa.
  • Punkt informacji turystycznej wraz z wypożyczalnią rowerów (po otrzymaniu dofinansowania).
  • Sala konferencyjna.
  • Część biurowa z pomieszczeniami na potrzeby klubów sportowych i administratora obiektu.


Miasto ubiega się równiez o dofinansowanie do inwestycji, ogólny jej koszt wyniesie 33 miliony zł. Dofinansowanie wyniosłoby ponad połowę tych kosztów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej