Hala sportowa Arena Legionowo - nowa inwestycja w Legionowie

2010-02-19 13:54
Hala sportowa w Legionowie - Arena Legionowo
Autor: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legionowie Nowa hala sportowa w Legionowie - Arena Legionowo

W Legionowie powstaje nowa hala sportowa - Arena Legionowo. Generalny wykonawca został wyłoniony w przetargu - kwotą 29,8 mln zł, wygrało konsorcjum firm Mostostal Warszawa SA i Mostostal Puławy SA. Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na III kwartał 2010 r.

Hala jest usytuowana u zbiegu ulic Jana III Sobieskiego i B. Chrobrego na terenie działki Stadionu Miejskiego. Jest to budynek o powierzchni użytkowej 6116 m2 i kubaturze 49 291 m3, w konstrukcji stalowo żelbetowej, w formie dwóch przenikających się brył. W hali będzie usytuowana sala główna - boisko z widownią na 2029 miejsc siedzących.
Projekt hali wykonał w 2008 r. architekt Radosław Guzowski z zespołem branżystów, wyłoniony w wyniku konkursu.

- Miasto traktuje inwestycję niezwykle prestiżowo. Jest to największa inwestycja rekreacyjno - sportowa w regionie w historii. Ponadto na Mazowszu tylko 2 hale sportowe są większe od Areny Legionowo, także z pewnością liczymy na to, że Legionowo będzie kojarzyć się mieszkańcom i przyjezdnym właśnie z tym obiektem. Arena Legionowo będzie wykorzystywana do organizacji wydarzeń sportowych na różnorodnym poziomie oraz imprez kulturalnych, koncertów, targów i wystaw. Ponadto będzie miejscem spotkań, relaksu i wypoczynku oraz miejscem pracy dla wielu ludzi. Po otwarciu, na jesieni planujemy organizację m.in. koncertu muzycznego, gali bokserskiej, targów oraz mecze ligowe legionowskich zespołów w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną oraz turniej i zgrupowania reprezentacji narodowych - powiedział Grzegorz Gutkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Legionowie.

W hali mieścić się będą m.in.:

  • Hala główna z trybunami dla 2029 widzów dostosowana do rozgrywek na najwyższym poziomie sportowym.
  • Hotel dwugwiazdkowy z miejscami noclegowymi dla 35 osób.
  • Lokal gastronomiczny z widokiem na boisko sportowe.
  • Kompleks rekreacyjny, zawierający salę fitness, gabinet odnowy biologicznej i siłownię.
  • Ścianka wspinaczkowa.
  • Punkt informacji turystycznej wraz z wypożyczalnią rowerów (po otrzymaniu dofinansowania).
  • Sala konferencyjna.
  • Część biurowa z pomieszczeniami na potrzeby klubów sportowych i administratora obiektu.


Miasto ubiega się równiez o dofinansowanie do inwestycji, ogólny jej koszt wyniesie 33 miliony zł. Dofinansowanie wyniosłoby ponad połowę tych kosztów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej