Dwa ronda "wyrosły" na zjazdach z autostrady A4 w okolicy Wrocławia

2024-03-28 16:03

Trwają prace przy przebudowie dwóch wjazdów na autostradę A4 w okolicy Wrocławia. Wykonawca, firma Skanska właśnie kładzie nawierzchnię na dwóch nowych rondach.

Spis treści

  1. Przebudowa zjazdów z autostrady A4 koło Wrocławia
  2. Skanska buduje ronda na węzłach koło Wrocławia
  3. Nowe zjazdy z A4 we Wrocławiu będą bezpieczniejsze

Przebudowa zjazdów z autostrady A4 koło Wrocławia

Nowe ronda pojawiły się przy dwóch zjazdach pod Wrocławiem - przy węzłach Wrocław Wschód i Brzezimierz. Obecnie z węzła Wrocław Wschód zjeżdża się na ruchliwą drogę Wrocław - Strzelin (DW 395), co sprawia, że szczególnie skręt w lewo w kierunku Wrocławia i Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, nie jest łatwy ani płynny.

Z węzła Brzezimierz zjeżdża się na mniej ruchliwą trasę Oława – Strzelin (DW 396), natomiast z tego zjazdu często korzystają kierowcy w celu uniknięcia korków pod Wrocławiem.

Skanska buduje ronda na węzłach koło Wrocławia

Wykonawcą tej, wartej 18 mln inwestycji jest firma Skanska. Prace rozpoczęły się w sierpniu 2023 roku. Obecnie widać już prace związane z układaniem nawierzchni.

Na budowanych rondach na węzłach Wrocław Wschód i Brzezimierz trwają właśnie intensywne prace bitumiczne – informuje Skanska.

Nowe zjazdy z A4 we Wrocławiu będą bezpieczniejsze

Celem inwestycji ma być jest poprawa bezpieczeństwa ruchu w rejonie zjazdów, zwiększenie przepustowości na dojeździe do węzłów i zapewnienie przejazdu pojazdów ponadnormatywnych.Kluczowym wyzwaniem na budowie jest prowadzenie robót w sposób umożliwiający zapewnienie ciągłości ruchu na obu węzłach.

Nowe zjazdy z A4 maja być gotowe jeszcze w tym roku.

Czytaj też:

Listen on Spreaker.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej